Wnętrze w stylu skandynawskim z fototapetami

Styl skandynawski we wnętrzu – to nie tylko kontrast czarnego z białym, ale i szlachetność drewnianych powierzchni, które mogą imitować fototapety.

Jasna sypialnia
Jasna sypialnia w skandynawskim stylu.

Skandynawskie wnętrze oceniane jest przez wielu badaczy sztuki jako odrębny styl, który odziedziczył cechy i przejawy stylu Gustawa (króla Szwecji Gustawa III). Ukształtował się on pod wpływem neoklasycyzmu i rokoko. Rzecz w tym, że rokoko to styl wyrastający z baroku, który negowali zwolennicy neoklasycyzmu.  To właśnie w tym okresie zaczęto stosować wykończenie ścian, przypominające współczesne fototapety. Z tego powodu fototapety w stylu skandynawskim czasami naturalnie przypominają minioną epokę. 

Skandynawska kuchnia
Skandynawski styl w kuchni z etno-tapetami.

W skandynawskim stylu:od klasyki do minimalizmu

Jeszcze w okresie panowania Gustawa III, styl klasyczny w rozumieniu północnych narodów zyskał szczególne cechy. Na ścianach dominował kolor biały, a wnętrza nie przewidywały żadnych zbędnych mebli, cechowały się wówczas prostotą i porządkiem. Pomieszczenia wyglądały, jakby były wypełnione światłem, powietrzem i pozytywnymi emocjami. Wspomniane emocje nabierają swoistej ostrości w nowoczesnym wnętrzu i pozytywnie wpływają na domowników, jeśli wykorzystywane są klasyczne dla rokoko fototapety w skandynawskim stylu.

Wnętrze salonu
Wnętrze salonu w stylu skandynawskim z designerskimi fototapetami

Wraz z biegiem czasu i zmieniającą się modą, styl stracił wszystkie przejawy klasycyzmu, oprócz jednego – organizacji przestrzeni. Zaczęto stronić od wykończenia ścian tradycyjnymi dla stylu dekoracjami i fototapetami. Obecnie styl skandynawski – to ultraminimalizm z wrodzoną powściągliwością i funkcjonalnością. Cechami, jakimi charakteryzuje się wnętrze to jasne odcienie,  coraz częściej pojawiające się fototapety  z przeźroczystym i ledwo uchwytnym motywem. Zaletą fototapet jest to, że za ich pomocą można sterować wizualnymi efektami, tworząc jednocześnie autentyczne obrazy.

Tapeta
Wybór fototapet do wnętrza w  stylu skandynawskim

Styl skandynawski we wnętrzu – to nie tylko kontrast czarnego z białym, ale i szlachetność drewnianych powierzchni, które mogą imitować fototapety. Fototapety w duchu skandynawskim, stylizowane na minimalizm z dodatkiem motywów w stylu etno dobrze tolerują białe odcienie i nadadzą wnętrzu dowolnego efektu. Takie odrodzenie tradycji, fototapety, sterowanie przestrzenią, złudzenia optyczne wpłyną nie tylko korzystnie, ale i odmienią styl skandynawski.

Białe ściany i fototapety jako odbicie otaczającej przestrzeni

Fototapety w stylu skandynawskim stały się jego cechą swoistą i próbą dążenia miłośników klasyki do stworzenia stylu minimalistycznego, który będzie bardziej przytulny i komfortowy.

Wnętrze w stylu skandynawskim „we wszystkich odcieniach białego, niebieskiego i brązowego” – to gra światła i cienia na białym tle. Wyobraźcie sobie, że przez ogromne okno wpadają promienie słońca lub światło księżyca i na ścianie odbijają się cienie ogrodu, kwiatów, drzew, ptaków lub fantazyjnych wzorów. Zaaranżujcie swoje wnętrze w skandynawskim stylu, jak na zdjęciach, wykorzystując nasycone odcienie. Zachowując jednocześnie autentyczność północnego stylu, nasi projektanci wypełnią go emocjami i komfortem.

Fototapety w skandynawskim wnętrzu o dowolnych wymiarach będą wyglądały wyjątkowo. Przekonajcie się sami.

Sypialnia w stylu skandynawskim z fototapetami.
Sypialnia w stylu skandynawskim z fototapetami.

Materiał przygotowany przez projektantów wnętrz firmy Uwalls.

 


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ