Damska kolekcja Wólczanki na wiosnę i lato 2017

Na pierwszym planie kwiaty w każdej możliwej postaci, do tego szczypta rajskiej egzotyki i „nowego retro”, a wszystko doprawione przewrotną interpretacją motywów afrykańskich. Damska kolekcja Wólczanki na wiosnę i lato to prawdziwa mieszanka smaków, kolorów i inspiracji z różnych stron świata.

Wiosenno-letnia kolekcja Wólczanki obok części stricte biznesowej łączy w sobie szereg czołowych trendów sezonu zaprezentowanych w odsłonie zgodnej z filozofią marki, która na pierwszym miejscu stawia jakość oraz wierność zasadom ponadczasowej elegancji.

Biznesowa część kolekcji Wólczanka i Lambert skupia się na koszulach w odcieniach bieli i błękitu często przełamanych czarnymi czy granatowymi mikrowzorami. W przypadku koszul białych dominują modele uszyte z najlepszych gatunkowo tkanin – gładkich, z eleganckim satynowym wykończeniem lub ozdobionych subtelnymi strukturami. Dla kobiet ceniących sobie maksymalny komfort noszenia marka przygotowała również propozycje wykorzystujące tkaniny z domieszką włókien elastycznych.

Wśród nadruków dominują kwiaty – zarówno w romantycznych, lekko rozmytych kompozycjach, jak i intensywnej, mocno oddziałującej na zmysły kolorystyce. Piękne bukiety kwiatowe raz pokazane bardzo naturalistycznie – dzięki użyciu technologii cyfrowej, a w innych przypadkach wzory namalowane ręką artysty – opisuje charakter kolekcji Dariusz Jarzynka projektant marki. Inny mocny trend bazuje na figurach geometrycznych w niezwykłych konfiguracjach kolorystycznych, które wspólnie dają energetyczny, a zarazem bardzo nowoczesny efekt. Dominują nawiązania futurystyczne, ale też „nowe retro” – wzory znane z lat 60. powracają w nowej, odświeżonej kolorystyce. Wraz z nowym sezonem powracają tak lubiane przez Klientki Wólczanki motywy zwierzęce i roślinne. Odrobina egzotyki jest teraz na wyciągnięcie ręki. Energetyczny koktajl z owoców egzotycznych: cytryna, kiwi, arbuz zmieszane na kilku warstwach kolorystycznych. A do tego egzotyczne ptaki: kolorowe papugi i tukany przedstawione w przeróżnych pozach i układach. Obecne w kolekcji nawiązania do Afryki wybrzmiewają subtelnym echem, są przetworzone i nieoczywiste. Elementy zwierzęcej grafiki, nadruki inspirowane afrykańskim rękodziełem oraz kolorową florą. Są niedosłowne, a zarazem mocno nawiązujące do trendów.

Nieodłącznie związany z latem styl marynarski powraca również i w tym sezonie. Zdecydowane przeskalowane pasy różnej wielkości w połączeniu z drobnymi nadrukami kwiatowymi tworzą przyjemny nadmorski klimat – podsumowuje Dariusz Jarzynka.

Kolekcję damską uzupełniają szykowne swetry, w letnich i bardzo twarzowych kolorach m.in. różowym, żółtym oraz intensywnie niebieskim. Wykonane z przewiewnej, lniano-bawełnianej przędzy sprawdzą się zarówno w biurowym zestawie z koszulą, jak i podczas długich wakacyjnych wieczorów. Wśród akcesoriów królować będą wełniane oraz jedwabne chusty w motywy kwiatowe, kropki, kobiecą panterkę oraz wielokolorowe mozaiki. Ich wyjątkowe wzory są ozdobą samą w sobie, dlatego też chusty  mogą latem stanowić ciekawą alternatywę dla biżuterii, a wplecione we włosy dodadzą stylizacji hollywoodzkiego szyku.

Nową kolekcję Wólczanki promuje kolorowa sesja zdjęciowa zrealizowana w podwarszawskiej Starej Oranżerii. W skąpanych w kwiatach kadrach wystąpili roześmiani modele, których w swoim obiektywie uchwycił fotograf Adam Pluciński. Dopełnieniem zdjęć jest seria filmów zrealizowanych przez Kubę Kossaka.

Pierwsza odsłona kolekcji jest już dostępna w butikach stacjonarnych oraz sklepie online wolczanka.pl Kolejne modele z oferty wiosenno-letniej będą pojawiać się w sprzedaży sukcesywnie w trakcie trwania całego sezonu.

 

SESJA ZDJĘCIOWA

Zdjęcia: Adam Pluciński

Modelki : Patrycja/Gaga Models, Edyta/Model Plus, Marysia/QModels

Modele : Błażej/Panda Models, Brandon/QModels

Make-up: Julita Jaskółka, Agata Kalbarczyk 

Włosy: Piotr Wasiński/Van Dorsen Artists, Michał Bielecki/ Warsaw Creatives 

Backstage: Łukasz Wajszczyk

Film: Kuba Kossak

Scenografia: Michał Zomer 

Produkcja: Move Picture

 

Materiały prasowe

 

Share