Wprowadźmy wiosnę do swojej codzienności! Pomoże nam w tym szydełko i włóczka!

Szydełko i włóczka

Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza, raz deszcz, a raz słońce. Jednak mimo wszystko chyba wystarczy już tej zimy i pora przygotować się na prawdziwą wiosnę. Zmieniamy garderobę zamieniając grube płaszcze na lżejsze ramoneski, chowamy kozaki i wyciągamy trampki. Częściej sięgamy po kolorowe fasony i oryginalne połączenia. Rozpoczyna się okres stawiania na ciekawe stylizacje, pełne dodatków. Możemy przygotować do tego zarówno siebie, jak i nasze otoczenie. Doskonałym pomysłem jest tworzenie ozdób z włóczki za pomocą szydełka. Kolorowe nitki, różnorodne wzory. Dajmy się ponieść fantazji, pora obudzić się z zimowego snu!

Stylizacja z oryginalnym akcentem

Zapewne wszystko jest kwestią pogody -dni stają się coraz dłuższe, ulice zalewa coraz większa dawka słońca, a my spoglądamy na świat w kolorowych barwach, z większą ilością energii. Przyroda budzi się do życia, a my razem z nią. Jesteśmy znudzone grubymi swetrami, kurtkami i czapkami. Ile można? Z przyjemnością zamieniamy je na cieniutkie płaszczyki, bluzeczki i lekkie buty. Stawiamy na kolor -zdecydowanie wystarczy już tej szarości. Jednak nie musimy nagle zmieniać całej naszej garderoby. Wystarczy jak postawimy na drobne akcenty w stylizacji w postaci jednego elementu odzieży albo dodatków. Wśród nich zdecydowanie rządzą szydełkowe propozycje wykonane w włóczki. Szydełko wróciło na salony i sięga po nie coraz więcej młodych dziewczyn. Jest to wspaniałe rozwiązanie, ponieważ same możemy zadbać o to co nosimy. Torebka, pasek, sweter, naszywki, kolczyki… Od wyboru do koloru!

Pora dodać uroku naszym wnętrzom!

To co nosimy na sobie to jedno, jednak to czym się otaczamy jest kolejną istotną kwestią. Szydełko i włóczka dostarczają nam ogrom propozycji jak możemy ozdobić nasze wnętrza, wprowadzając je w wiosenny nastrój. Pierwszą propozycją są oczywiście obrusy i serwetki. Luźne ściegi przykrywające nasz stół wprowadzają już trochę wakacyjny klimat, będąc doskonałym odwzorowaniem stylu boho. Za to kolorowe serwetki będą doskonale pasować do tulipanów lub żonkili w wazonie. Bardzo popularne stały się wieńce, którymi możemy przyozdobić drzwi, albo udekorować stół. Co prawda żywych kwiatów tam nie umieścimy, bo zwiędną, za to te stworzone z włóczki sprawdzą się świetnie. Kolorowe girlandy, abażury na doniczki, miseczki na słodkości… to będzie bardzo przyjemna wiosna!

A Wielkanoc już wkrótce…

Co prawda niektórzy z nas zostali jeszcze przy świętach Bożego Narodzenia, jednak pora zacząć myśleć o kolejnych. Czasu wydaje się być dużo, jednak jeżeli chodzi o wielkanocne ozdoby wykonane na szydełku jest to ostatni dzwonek na chwycenie włóczki. Pomysłów jest mnóstwo, każdego roku dochodzą nowe, więc żal nie wykorzystać chociaż z kilku. Szydełkowe sploty możemy zastosować praktycznie wszędzie. Pięknie przystrojony koszyk ze święconką, oryginalne nakrycie do uroczystego śniadania, a także pisanki w specjalnych ‘kubraczkach’ z kolorowej włóczki spaghetti. Świetnym pomysłem jest pomyślenie w tym wszystkim o naszych najmłodszych. Zamiast kupować jakieś drobiazgi, można podarować im własnoręcznie wykonane przytulanki. Zabawa gwarantowana, zarówno dla nich, jak i dla nas!

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze