Wro Fashion Foto – wystawa fotografii mody w Alei Bielany

wro fashion foto 2024 plakat

Już niebawem, bo 11.01.2024r. w Alei Bielany we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Wro Fashion Foto. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia, a motyw przewodni to: „We wnętrzu mody”

W tym roku w wystawie bierze udział 15 fotografów.

Ich zadaniem było przygotowanie jednej fotografii, która zintepretuje motyw przewodni oraz wpisze się w fotografię modową. Twórcy od połowy października do końca listopada mieli do dyspozycji cały sztab osób, bez których niemożliwe jest realizowanie sesji modowej, tj. modeli, fryzjerów, wizażystów i stylistów. Niejednokrotnie za plener do realizacji sesji stanowiły wnętrza najemców Alei Bielany – piękne meble i dodatki stanowiły wspaniałe uzupełnienie dla tego rodzaju fotografii.

Wro Fashion Foto to impreza wyjątkowa- nie ma innej tego typu imprezy w Polsce.

Dzięki niej artyści mają szansę na stworzenie własnej interpretacji fotografii mody, mogą uruchomić wyobraźnię i kreować obrazy bez oglądania się na wymogi klienta. Jednocześnie, biorą udział w zamkniętym projekcie, co wymaga od nich organizacji i elastyczności. Fotograficy, którzy prezentują swoje prace, mają warsztat i podejmują własne działania w obrębie fotografii portretowej, jednakże potrzebne są im wsparcie i promocja. Dodatkowo nowe wyzwania, kolejne doświadczenia są niezbędne, aby w fotografii stawiać kolejne, wielkie kroki.

wro fashion foto 2024

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 o godzinie 19:00 w Alei Bielany. Efekty pracy artystów i ich ekip będzie można oglądać do 11.02.2024. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest wrocławska agencja modelingowa SPOT Management, a misją przedsięwzięcia jest promowanie młodych, obiecujących fotografów zajmujących się fotografią mody i portretową.

Patronat medialny portalu Feszyn.com

Share