Wybieramy ręczniki kąpielowe

Opisując dział ręczników kąpielowych, jako ciekawostkę warto przytoczyć kilka szczegółów z przeszłości ludzkości, a konkretnie z historii przedmiotów użytkowych związanych z higieną. Pierwsze ręczniki kąpielowe produkowane były w Turcji z bawełny, lnu lub jedwabiu. Komplety ręczników składały się z oddzielnych ręczników na głowę, ramiona i biodra. Ręczniki podobne do dzisiejszych zaczęły być produkowane w Bursie w XVIII wieku.

Czy wiesz, że ręczniki kąpielowe…

Opisując dział ręczników kąpielowych, jako ciekawostkę warto przytoczyć kilka szczegółów z przeszłości ludzkości, a konkretnie z historii przedmiotów użytkowych związanych z higieną. Pierwsze ręczniki produkowane były w Turcji z bawełny, lnu lub jedwabiu. Komplety ręczników składały się z oddzielnych ręczników na głowę, ramiona i biodra. Ręczniki podobne do dzisiejszych zaczęły być produkowane w Bursie w XVIII wieku. Dopiero XIX-wieczny zmechanizowany przemysł tekstylny spowodował obniżenie kosztownej niegdyś ceny ręczników. Tkanina frotte, jaka dzisiaj króluje w naszych łazienkach, wynaleziona została pod koniec XIX wieku i z uwagi na swoją miękkość i wielką chłonność wyparła stosowany do tej pory len.

Frotte najpopularniejsze

Tkanina frotte zawdzięcza swoją niesłabnącą sławę i popularność specjalnemu splotowi zastosowanemu przy jej produkcji, a w konsekwencji jedynej w swoim rodzaju strukturze, składającej się z warstwy mocno naprężonej i gładkiej oraz z dwóch lub jednej warstwy miękkiej, puszystej, chłonnej i elastycznej. Od liczby warstw miękkich zależy czy tkanina frotte jest jedno- czy dwustronna.

Dzisiaj bogactwo wzorów i kolorów ręczników kąpielowych może przyprawić o zawrót głowy. Wielki ich wybór znaleźć można w sklepie https://www.lozkoholicy.pl w dziale łazienkowym pod adresem https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Lazienka_Reczniki-Kapielowe-1513.html. Wśród kilkuset dostępnych wzorów, można znaleźć te, które są najbardziej odpowiednie do naszej łazienki lub te, które zwyczajnie nam się spodobają. Są ręczniki codzienne i ekskluzywne, cienkie i grube, małe i bardzo duże.

Dostępne rozmiary (w centymetrach):
– 70 x 140, 100 x 150, 50 x 100, 50 x 90, 30 x 50, 90 x 150, 32 x 88.
Dostępne gramatury (w gramach na metr kwadratowy):
– 320, 350, 380, 400, 420, 430, 450, 500, 550, 580.

Oprócz bawełnianych w ofercie znajdują się także ręczniki wykonane w większości z włókien bambusowych z domieszką bawełny. Włókno bambusowe jest znacznie bardziej chłonne, bardzo miękkie i wytrzymałe, schnie szybciej niż ręcznik bawełniany, nie ma skłonności do zagnieceń, bardzo dobrze wchłania wodę, nie mechaci się i nie traci kolorów.

Dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci i młodzieży jest do wyboru wiele wzorów ręczników produkowanych na licencji producentów znanych bajek i filmów czy też klubów sportowych. Są to produkty w wielu rozmiarach i kolorach, wykonane z bawełny.

Oprócz ręczników z włókien naturalnych są też te wykonane z poliestru, najczęściej z mikrofibry, cechującej się niezwykłą miękkością i lekkością, dużą chłonnością i bardzo krótkim czasem potrzebnym do ich wyschnięcia.

Pamiętaj!

Przed pierwszym użyciem powinno się każdy ręcznik wyprać, aby tkanina ręcznikowa nabrała swoich właściwości higroskopijnych, czyli stała się bardziej chłonna. Dotyczy to wszystkich rodzajów tkanin. Ręcznik najlepiej schnie rozwieszony cała powierzchnią na świeżym powietrzu lub w wentylowanych pomieszczeniach. Pamiętajmy, żeby nie suszyć go na słońcu, ponieważ może stracić swój kolor.

 

Artykuł sponsorowany

 

Share