Jak wykorzystać metal w wystroju mieszkania?

Przedmioty wykonane z metalu to obecnie jeden z najbardziej pożądanych trendów. Modne są zarówno meble wykonane z niego w całości, jak i połączenie ze szkłem, drewnem lub materiałami sztucznymi. Możesz go zastosować jako temat przewodni lub postawić na dodatki, takie jak metalowa klamka do drzwi, lampa lub rama lustra. Radzimy, jak wykorzystać metal w wystroju mieszkania

Potencjał dodatków: klamka do drzwi, lustro i ozdoby

Meble, ściany, sprzęt elektroniczny i gadżety to główne elementy aranżacji wnętrz. To jednak nie one decydują o efekcie końcowym, który byłby niekompletny bez odpowiednich dodatków.

  1. Niezawodnym połączeniem jest lustro i metal. Pamiętaj, że szkło, metal i lustra dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń, co możesz wykorzystać, jeśli twoje mieszkanie jest niewielkie.
  2. Drewniane drzwi i metalowa klamka lub dębowy stół z metalowym wykończeniem – to rozwiązania, które sprawdzą się w większości wnętrz. Drewno i metal to połączenie gustowne i eleganckie. Wybierając te przedmioty, pamiętaj również o ich użyteczności. Klamka do drzwi musi pasować nie tylko do wystroju wnętrz. Powinna tez być ergonomiczna, funkcjonalna i wygodna. Zastosuj tę zasadę przy wyborze wszystkich akcesoriów.
  3. Stawiaj na dodatki. Metalowa miska na owoce, lampa dopasowana do drewnianej ławy w salonie, metalowy sprzęt kuchenny. Mogą to być ramki na zdjęcia, wazony, świeczniki i wiele innych drobiazgów.
  4. Pamiętaj, że metal dobrze komponuje się ze szkłem, co możesz także wykorzystać, aby optycznie powiększyć przestrzeń swojego domu.
  5. Dopasuj kolorystykę do wykorzystywanych surowców. Biel pasuje zarówno do metalu i szkła, jak i drewna.
  6. W salonie i sypialni wykorzystaj pościel, koce i poduszki z grubych tkanin. Dzięki nim ocieplisz nieco swoje wnętrze.

Największe zalety metalu to jego uniwersalność, ponadczasowość i elegancja. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem tradycyjnego, klasycznego wystroju, czy modernistycznych i minimalistycznych przestrzeni, metal świetnie się w nich sprawdzi.

Industrialny vintage

Metalowy wystrój kojarzy nam się głównie z industrialnym stylem, jednak metal to według projektantów także styl vintage, który ma duży potencjał. Ciekawą propozycją jest połączenie metalu ze ścianą zrobioną z cegieł, a także schody wewnętrze, wykonane z metalu i szkła. Są to nowoczesne propozycje, które pasują do nieco surowych wnętrz w industrialnej atmosferze.

Z metalem możemy łączyć właściwie wszystko.

Warto jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach. Dzięki temu nasz dom będzie jednocześnie elegancki i gustowny, lecz także ciepły i przytulny. Możemy postawić na metalowy połysk lub bardziej matowe wykończenie. Nie zapominajmy jednak, że konsekwencja jest podstawową zasadą wystroju wnętrz i warto się nią kierować, aby uzyskać doskonały efekt.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
27 stycznia podczas eleganckiej uroczystości w jednej z warszawskich restauracji…