Wymrażanie tłuszczu – jak działa kriolipoliza?

Medycyna estetyczna oferuje nam szeroką gamę zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu – wśród nich znajduje się również zabieg kriolipolizy, który określany jest też mianem wymrażania tłuszczu. Na czym polega wymrażanie tłuszczu i jakie efekty może nam dać?

Zabieg kriolipolizy
Zabieg kriolipolizy pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej ulokowanej pod skórą z wykorzystaniem niskiej temperatury.

Przeszkadza ci nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pleców, pośladków, ud, łydek czy ramion? To tylko niektóre z obszarów, w których możemy zastosować zabieg wymrażania tłuszczu. To atrakcyjna alternatywa dla innych metod odchudzania, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów.

Czym jest kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej ulokowanej pod skórą z wykorzystaniem niskiej temperatury. To nieinwazyjna i skuteczna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, która jest bardzo dobrą alternatywą dla lipolizy, czyli odsysania tkanki tłuszczowej.

Zabiegi kriolipolizy zaczęły być stosowane na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Teraz możemy korzystać z nich również w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Polsce.

Jakie efekty możemy uzyskać z użyciem kriolipolizy?

  • widoczna redukcja tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu
  • skuteczne usunięcie niechcianych i trudnych do likwidacji fałdek
  • redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 30-40 procent w ciągu jednego zabiegu
  • bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych
  • trwałe efekty

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia. Pozwalają one na schłodzenie skóry do temperatury około 3 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada specjalną głowicę próżniową, która powoduje zassanie skóry oraz obniżenie jej temperatury.

Działaniu poddawane są komórki tłuszczowe zlokalizowane pod skórą, które są najbardziej wrażliwe na niskie temperatury – pod jej wpływem rozpadają się i są usuwane z organizmu podczas zwykłych procesów metabolicznych. Jednocześnie naczynia krwionośne i nerwy nie ulegają żadnemu uszkodzeniu. Narządy wewnętrzne także pozostają poza obszarem funkcjonowania urządzenia.

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia.
Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia.

Przebieg zabiegu kriolipolizy:

  • następuje przyłożenie głowicy urządzenia do obszaru, z którego chcemy usunąć tkankę tłuszczową
  • fałd skóry jest zasysany próżniowo do głowicy urządzenia
  • płytki chłodzące w głowicy urządzenia powodują schłodzenie fałdu skóry do temperatury około 3 stopni Celsjusza
  • po określonym czasie fałd skórny jest uwalniany

Jakie są rezultaty zabiegu kriolipolizy?

Jak już wspomnieliśmy, w wyniku zabiegu można usunąć nawet do 40 procent nagromadzonej podskórnej tkanki tłuszczowej. Jednocześnie warto wskazać, że efekt wyszczuplenia nie jest widoczny od razu.

Wymrożona tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a potem jest usuwana z organizmu. Zwykle cały proces trwa od 2 do 6 tygodni i dopiero wtedy możemy zauważyć brak nadmiaru tkanki tłuszczowej. Gdy jednak efekty będą niewystarczające, wówczas zabieg może być powtórzony. Niemniej jednak w większości przypadków wystarczy tylko jeden zabieg.

Warto przy tym zaznaczyć, że efekty zabiegu są trwałe przy zastrzeżeniu, że zachowamy zdrowy tryb życia i nie doprowadzimy do powstania kolejnej warstwy tkanki tłuszczowej w wyniku nieodpowiedniej diety.

Ile kosztuje kriolipoliza?

Ceny zabiegów zależne są głównie od liczby przyłożeń głowicy do kriolipolizy. Zwykle jest to koszt od około 150 do 300 złotych za jedno przełożenie. Możemy również zakupić pakiety obejmujące po kilka przyłożeń – wtedy ceny za jeden zabieg mogą być niższe.

Do skorzystania z zabiegu kriolipolizy zaprasza klinika Derma Clinica z Krakowa zajmująca się pomocą w skutecznym odchudzaniu i odmładzaniu. Więcej informacji dotyczących zabiegu znajdziemy na stronie internetowej pod adresem: http://www.derma-clinica.pl/kriolipoliza.html.

Artykuł sponsorowany 

Share