Z jakich elementów powinien składać się zestaw do hybrydy?

Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z manicure’em hybrydowym, powinnaś najpierw nieco zapoznać się z teorią w tym temacie. Możesz uniknąć zbędnych zakupów, jeśli będziesz wiedzieć, czego używać i w jaki sposób. Pierwszy zestaw do hybrydy to niemały wydatek, dlatego dobrze jest przemyśleć całą inwestycję. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak wejść w świat zdobienia paznokci bezboleśnie i bez wielkiej szkody dla domowego budżetu.

Manicure hybrydowy to rodzaj trwałego manicure’u, gdzie lakier nakładany na paznokcie nieco różni się od klasycznego produktu dostępnego w drogerii. Lakier hybrydowy to mocno napigmentowana substancja, która zmienia swój stan skupienia z ciekłego na stały pod wpływem ciepła promieni UV. Stąd konieczność wykorzystania lampy LED, której światło sprawia, że możemy cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami nawet do 3 tygodni. Podstawowy zestaw do paznokci hybrydowych powinien składać się z niezbędnych produktów i akcesoriów, dzięki którym stworzysz wymarzony manicure.

Nakładanie topu na pomalowane lakierem hybrydowym paznokcie
Nakładanie topu na pomalowane lakierem hybrydowym paznokcie

Zestaw do manicure hybrydowego – od czego zacząć?

Produkty do hybrydy to nie tylko lakiery. Zanim dojdziemy do malowania, płytka musi być odpowiednio przygotowana. A zatem dobry pilnik oraz nożyczki do skórek to pierwsze akcesoria, jakie powinny znaleźć się w twoim koszyku. Pilnikiem nie tylko nadajemy właściwy kształt i długość płytki, wykorzystujemy go również do jej zmatowienia. W chropowatą powierzchnię lakier głębiej wniknie, a tym samym lepiej i dłużej będzie się trzymał. Przy pomocy nożyczek delikatnie opracowujemy skórki okalające paznokcie. Zalewanie skórek to częsty błąd wśród początkujących manikiurzystek, dlatego warto wyciąć je bardzo precyzyjnie. Na koniec należy przetrzeć płytkę specjalnym płynem odtłuszczającym, który usunie wszelkie pyłki i naturalną warstwę tłuszczu.

Kiedy dłonie są przygotowane, możesz przejść do malowania. Pierwszy produkt, który nakładamy, to baza. Jej zadaniem jest wyrównanie płytki, ale także jej ochrona przed szkodliwym działaniem lakieru. Jeśli twoje paznokcie są słabe i łamliwe, wybierz produkt witaminowy lub proteinowy, który dodatkowo je wzmocni. Bazę, jak i każdą kolejną warstwę, utwardzamy światłem LED. Po wyjęciu dłoni z lampy możemy przystąpić do kolejnego etapu, czyli nakładania koloru. Tu panuje wszelka dowolność, jednak na początku namawiamy do używania naturalnych, cielistych odcieni. Dzięki temu prostemu trikowi wszelkie niedociągnięcia będą mniej widoczne do czasu, aż nauczysz się precyzyjnie panować nad konsystencją lakieru. Na koniec pomaluj paznokcie topem, który zabezpieczy całość przed zarysowaniami i pęknięciami, nada też całości właściwą trwałość.

Podstawowy zestaw do wykonania manicure’u hybrydowego
Podstawowy zestaw do wykonania manicure’u hybrydowego

Zestaw do hybryd bez lampy czy z lampą – co wybrać?

Gotowe zestawy do hybryd dla początkujących, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty i akcesoria, dostępne są m.in. w Cosmetics Zone. Warto zdać się na wiedzę specjalistów i wybrać jeden z nich. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą, na co zdecydować się przy pierwszych zakupach. Jeśli chcesz kupić lampę LED oddzielnie, pamiętaj, by wybrać taką o mocy co najmniej 48 W. Im większa moc światła, tym lepiej utwardzona będzie hybryda, co oznacza większą trwałość manicure’u. Możesz też wybrać zestaw dowolnych lakierów, a resztę akcesoriów dobrać indywidualnie.

Jeśli pierwsze doświadczenia masz już za sobą i chcesz wejść na wyższy poziom, zdecyduj się na zestaw do hybryd z frezarką. To urządzenie wymaga nieco wprawy, dlatego osoby początkujące powinny wybrać mniej inwazyjny zestaw do usuwania lakieru: aceton i waciki.

Pierwsze kroki z manicure’em nie są wcale takie trudne, jednak warto nieco zgłębić wiedzę, zanim przejdziesz do działania. Wiesz już, co powinno znaleźć się w twojej hybrydowej kosmetyczce, zatem świat kolorów i wzorów stoi przed tobą otworem!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Damska garderoba pełna jest różnorodnych krojów i wzorów ubrań. Te…