Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

Zabawki dla 3. miesięcznego dziecka wpływają na wszystkie zmysły. Maluch rozwija się umysłowo i emocjonalnie, dzięki gadżetom sensorycznym i edukacyjnym.

Jakie zabawki dla 3-miesięcznego dziecka

Trzymiesięczne dziecko oprócz tradycyjnego gryzaka uwielbia kolorowe zabawki. Polecane są książeczki kontrastowe, ponieważ dziecko zaczyna zauważać barwy: żółtą, czerwoną i zieloną. Wzrok dziecka skupiony jest na rodzicach, dlatego obowiązkowo należy się uśmiechać do dziecka. Przesuwając powoli przedmioty maluch wodził za nimi oczami. Przypadną do gustu niejednemu maluszkowi, m.in.: miękkie książeczki, drewniana grzechotka.

Maluszki uwielbiają pluszaki, ponieważ są miłe w dotyku. Przytulanki uspokajają i pomagają im zasypiać, stając się przyjaciółmi brzdąców. Sprawiają im wiele radości, więc zawsze z nimi śpią. Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka mają różnego rodzaju faktury, co pozwala rozwijać zmysł dotyku. Na rynku jest wiele sprawdzonych zabawek, znajdą więc Państwo wszystko, czego poszukujecie. 

Zabawki ćwiczą małe rączki – zmysł dotyku

Dziecko lubi być głaskane i przytulane, ponieważ przez skórę odczuwa bliskość z rodzicami. Zmysł dotyku pozwala również komunikować się z otoczeniem i rozpoznawać osoby oraz przedmioty. Zabawki odgrywają istotną rolę, ponieważ maluch ćwiczy małe rączki, uczy się chwytać przedmioty, rozpoznając w ten sposób kształty, wielkości, faktury i smaki, bo wszystko wkłada do buzi.

Początkowe ruchy niemowlaka są nieporadne, dlatego zabawki muszą być dostosowane do rączek maleństwa. Warto wybierać gadżety, które zachęcać będą do chwytania. Muszą to być kolorowe zabawki, wydające dźwięki, jak np. grzechotka. Z każdym miesiącem są zauważalne postępy, bo maluch rozpoznaje cechy danego przedmiotu, funkcji oraz jego przeznaczenia. Zabawki dostosowane do wieku pomagają w rozwoju intelektualnym dziecka.

Zabawki sensoryczne i zabawki edukacyjne – różnica

Zabawki sensoryczne wpływają na rozwój fizyczny oraz umysłowy malucha, gdyż działają na wszystkie zmysły. Gadżety dla 3. miesięcznego dziecka grają, piszczą, grzechoczą, szeleszczą i obracają się, stając się atrakcyjnymi dla niemowlaka w 3. miesiącu życia. Do zabawek sensorycznych należą również przytulanki  jak: Mom’s Care z wszytym dzwoneczkiem, wzbudzającym ciekawość brzdąca.

Niemowlę ma zdolności motoryczne. Rozwój zaczyna się od odruchów, przez obracanie i podnoszenie głowy, po raczkowanie. Pomaga w tym, m.in.: mata edukacyjna, wyposażona w kolorowe i grające elementy o różnych kształtach. Maluch uczy się koncentracji. Zabawki edukacyjne pełnią ważną funkcję od narodzin dziecka.

Share