Zaciemnienia okienne – czy jeszcze coś może nas zaskoczyć?

Wydawać by się mogło, że temat zaciemnień okiennych został już dawno wyczerpany. Żaluzje, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, tradycyjne zasłony – a wszystko to dostępne w niezliczonych ilościach kolorów i wytwarzane z przeróżnych materiałów.

Projektanci zaskoczyli jednak raz jeszcze.

Plisy okienne, bo o nich mowa, to nowoczesny sposób nie tylko na zaciemnienie pomieszczenia, ale także ciekawy element wystroju wnętrza. Dzięki swojej wdzięcznej formie nadają pomieszczeniom lekkości, dodają ciekawego charakteru. Tworzyć mogą nawet swojego rodzaju dekorację. Producenci plis proponują je swoim klientom w wielu wariantach. Forma produktu pozwala bowiem na produkcję z przeróżnych materiałów, a co za tym idzie w różnych stylach i kolorach.  Świetnie komponują się z innymi dodatkami jak firanki czy zasłonki

Plisy okienne

Plisy doskonale nadają się nie tylko do pomieszczeń domowych, ale także do zakładów produkcyjnych, lokali użyteczności publicznej czy nawet pomieszczeń o podwyższonym ryzyku zaprószenia ognia. Dzieje się tak ze względu na specjalne właściwości, które uzyskać można podczas procesu ich produkcji. Materiały, z których są wykonane pokryte mogą być powłoką teflonową, warstwą napylonego aluminium, czy nawet specjalnej niepalnej substancji.

Dzięki temu plisy stają się plamoodporne, ognioodporne czy nawet izolują ciepło pozwalając zaoszczędzić niemałe sumy na ogrzewaniu. Kolejną zaletą plis jest ich wszechstronność. W przeciwieństwie do żaluzji czy rolet plisy stosowane mogą być w oknach o nietypowych kształtach: okrągłych, półokrągłych, a nawet trójkątnych.Ich forma pozwala na montaż w miejscach, w których wcześniej zaciemnienie nie było możliwe. Zwijanie produktu następować może zarówno w górę, jak i w dół. Pozwala to na pozbycie się odwiecznego problemu kierunkowego światła świecącego przez okno na miejsce pracy czy telewizor, bez konieczności zasłaniania całego okna. Zasłonięcie plis następować może bowiem jedynie w tych miejscach, w których chcemy.

Funkcjonalność, dekoracyjność oraz wszechstronność – to cechy, które każdy chciałby znaleźć w produktach, które wybiera do własnego domu czy biura.

Wszystkie te cechy posiadają nowoczesne plisy, które lada dzień zapewne wyprą z rynku tradycyjne żaluzje oraz rolety. Udekoruj swój dom, zapewnij sobie wygodę, zabezpiecz pomieszczenia – plisy to idealny wybór.

Share