Zalety depilacji laserowej okolic bikini [Pytania i odpowiedzi]

Depilacja to dziś jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Najczęściej kobiety depilują nogi, włoski pod pachami, a także okolice bikini. Intymne okolice są bardzo delikatne i wrażliwe na depilację, dlatego trzeba wybrać odpowiednią metodę na pozbycie się włosów. Na pewno przetestowałaś już maszynę do golenia, miałaś do czynienia z woskiem (ała!) a czy myślałaś o depilacji laserowej? Na pewno też zastanawiałaś się, jakie są zalety depilacji laserowej okolic bikini? Poniższy artykuł odpowie Ci na wszystkie najważniejsze pytania.

Jasna skóra ciemny włos

Barwnik we włosie (melanina) odpowiada za transport energii do mieszka włosowego. Dlatego ważne jest, aby był jak najbardziej widoczny kontrast. Laser zadziała najlepiej jeśli mamy jasną skórę i ciemny włos.

Ciemna skóra jasny włos

Przy ciemnej skórze (także tej opalonej) energia może być zaabsorbowana przez barwnik w skórze i doprowadzić do poparzenia. Dlatego jeśli myślisz o depilacji laserowej, zrezygnuj z opalania przez jakiś czas, aby skóra odzyskała jasny kolor. Osoby, które mają ciemną skórę najczęściej posiadają ciemniejsze włosy w okolicach bikini. Przy takim układzie powodzenie epilacji jest największe.

Ważne!

Pamiętajmy, że określenie „ciemny włos” jest bardzo subiektywne. Ważne jest, aby był widoczny kontrast koloru włosa do koloru skóry.

Laser- laserowi nierówny!

W mediach wizualnych i drukowanych, a także typową pocztą pantoflową wiele osób poleca nam depilacje laserową. Ale czy wiecie, że każdy salon może posiadać inny sprzęt? Wybór odpowiedniego salonu do naszych potrzeb to jedno, a sprawdzenie sprzętu jakim dana firma się posługuje to drugie.

Salon epilira we Wrocławiu

W salonie epilira we Wrocławiu jak i w Warszawie wykorzystywany jest laser LightSheer® Duet™. Jest on certyfikowanym laserem przez FDA, ISO9001, CE. Co jest już dla nas bardzo ważną informacją dotyczącą jakości jak i naszego bezpieczeństwa. System ten jest stosunkowo młody ponieważ jest na rynku dopiero 15 lat, jednak jest idealną odpowiedzią na potrzeby depilacji dzisiejszych kobiet, a także mężczyzn.

Ważne:

Przed zabiegiem, należy ogolić maszynką okolice bikini. Nie nawilżać i nie natłuszczać.

Podczas zabiegu zakładamy ochronne okulary i jednorazową bieliznę.

Ochronne okulary chronią nasze oczy przed działaniem lasera

Zalety depilacji laserowej przy pomocy LightSheer® Duet™ ?

Na pierwszym miejscu stawiamy skuteczność! Ponad 95% włosów zostaje zredukowanych po skończonej serii zabiegów. To wyjątkowy laser, który posiada dwie głowice małą (ET) i dużą (HS). Jest on medyczny i diodowy. Mała głowica ma końcówkę szafirową, która jest chłodząca, dlatego działa w temperaturze +4 stopnie C. Duża głowica zasysa lekko skórę i delikatnie strzela laserem. Obie głowice używamy naprzemiennie względem potrzeb – mała na małe partie, duża na te nieco większe. Laser działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli na zasadzie wyłapywania melaniny, która odpowiada z barwnik włosa. Mocno go podgrzewa i trwale go niszczy.

Kolejną zaletą lasera jest szybkość depilacji ( szczególnie dzięki głowicy HS o powiększonym okienku zabiegowym 25x35mm), dzięki czemu depilacja trwa kilka minut. Plusem do podjęcia decyzji na temat depilacji laserowej jest także cena. Na początku koszt może wydawać nam się duży, jednak jeśli dobrze przeliczymy koszt kupna maszynki, pianki do golenia czy wosku porównany z kosztem depilacji laserowej oraz dodamy do tego czas realizacji, zobaczymy że jednak jest to bardziej opłacalna forma.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Do podstawowych przeciwwskazań zabiegu laserem zaliczamy spożywanie witaminy A i C, ziół, herbatek ziołowych ( szczególnie nagietek i dziurawiec), także herbatki odchudzające, detoksykujące. Ponieważ, poprzez ich właściwości może wystąpić reakcja uczuleniowa, dlatego najlepiej unikać spożywania tych produktów minimum 2 tygodnie przez planowanym zabiegiem. Do produktów, których należy unikać to także środki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu ( jeśli kilka dni przed rozboli nas głowa, możemy sięgnąć po paracetamol). Miesiąc przed zabiegiem należy nie przyjmować antybiotyków. Tabletki antykoncepcyjne nie zaliczają się do tej grupy, bez problemu możemy je zażywać.  Przerwa w opalaniu, barwieniu skóry ( samoopalacze, bronzery itp.) powinna wynosić minimum 2 tygodnie.  Zmiany skórne jak np. pieprzyk nie zaliczają się do przeciwwskazań. Najczęściej kosmetolog zamalowuje je białą kredką.

Na ile starcza pierwszy zabieg depilacji laserowej bikini?

Po pierwszym zabiegu, dopiero po dwóch tygodniach, możemy zauważyć pierwszy efekt epilacji. Zaczynają wypadać włoski – nie pomagamy im, one same wypadną. Oczywiście, możemy w miedzy czasie golić bikini delikatnym żelem i maszynką do golenia. Gdy kolejne włosy wchodzą w fazę wzrostu, należy wykonać zabieg ponownie. Każdy ma indywidualne potrzeby, różny włos i różną skórę, dlatego aby zabieg był długoterminowy potrzeba ok 8 zabiegów ( liczba ustalana jest jednak indywidualnie). Po takim czasie mamy trwałe usunięcie owłosienia. Zabieg powtarzamy co 8-10 tygodni. Po serii zabiegów zaleca się powtórzyć zabieg przynajmniej raz w roku. Wpływają na to hormony, wpłynąć może także ciąża czy menopauza.

Ważne:

Wielu osobom, które po raz pierwszy przychodzą na zabieg depilacji laserowej, wydaje się że efekt widoczny jest natychmiast. Po kilku dniach dostrzegają, że włoski rosną na nowo – tak nie jest! To błędne stwierdzenie. Włosy rosną, jednak jest to mylny efekt, ponieważ włos musi się wydostać powyżej skóry, aby mógł wypaść.

Czy depilacja laserowa bikini jest bolesna?

Podczas zabiegu czujemy delikatne ciepło i delikatne ukłucie w miejscu włosa. Odczucie można porównać do delikatnego nakłucia paznokciem. Jeśli korzystałyście z depilacji woskiem – laser bardzo miło was zaskoczy, nie tylko czasem realizacji (zabieg usuwania owłosienia z okolic bikini trwa 5-10 minut), ale także dużo mniejszym bólem (jeśli to uczucie, można nazwać bólem, jest ono po protu specyficzne)

Po zabiegu

Najlepiej odpocząć kilka dni od wysiłku. Unikać siłowni, sauny i opalania. Unikamy też przez około tydzień peelingów i złuszczania kwasami w miejscu wykonania zabiegu

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

O depilacji laserowej słyszałam naprawdę sporo. Większość informacji jakie do mnie docierały były pozytywne i optymistyczne. Sama tak jak i Ty zapewne, miałam obawy przed samym zabiegiem. Obawiałam się bólu, który okazał się być tak naprawdę niczym. Uczuciem ciepła czy delikatnego chłodu. Po kilku dniach widać już pierwsze efekty zabiegu. Czas epilacji mnie zaskoczył – trwa kilka minut. Zabieg depilacji laserowej polecam przede wszystkim kobietom pracującym i zabieganym matkom – czyli osobom, dla których doba jest stanowczo za krótka. Warto wygospodarować kilka minut dla siebie co 2 miesiące i cieszyć się długą gładką skórą przez długi czas.

W przygotowaniu artykułu pomógł salon Miu Estetic epilira we Wrocławiu.

Adresy salonów medycznych epilira:
  1. Topiel 12, Warszawa
  2. Gubińska 8f, Wrocław

Share