Zamawiamy tort na komunię – jak wybrać?

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, w tym roku sezon komunijno-weselny w wielu miejscach dopiero się rozpoczyna. Jednym z ważnych elementów podczas przyjęcia pierwszokomunijnego z pewnością będzie okolicznościowy tort na komunię. Powinien on nie tylko przykuwać uwagę gości, ale przede wszystkim dobrze smakować.

Najczęściej wybierane torty komunijne

Biel to kolor, który dominuje podczas uroczystości komunijnych, zarówno w wystrojach kościołów, jak i sal bankietowych. Przyjmuje się, że również tort powinien zostać wykończony (lub ‘otynkowany’) na biało. Równie dobrze możemy zdecydować się jednak na typ ‘naked’, czyli taki, gdzie wyraźnie widać poszczególne warstwy deseru. Będzie to szczególnie korzystne rozwiązanie w czasie letnim, kiedy chcemy zaserwować gościom lekkie i pyszne ciasto, nie przejmując się tym, czy straci ono na świeżości w czasie trwania przyjęcia.

Biały tort na komunię stwarza również duże pole do popisu, jeśli chodzi o jego udekorowanie. Popularnością cieszą się przede wszystkim ciasta imitujące rozłożoną księgę Biblii lub okrągłe torty w kształcie hostii. Na białej masie można ułożyć dowolne dekoracje lub przygotować stosowną dedykację. Warto wykorzystać w tym celu przede wszystkim świeże owoce, które od razu przykują uwagę wszystkich gości. Wiele osób decyduje się tu na owoce winogronu adekwatnie pasujące do okazji. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by do dekoracji wykorzystać także kwiaty, zwłaszcza gdy zamawiasz tort na komunię córki.

Jaki smak tortu wybrać?

Cukiernie w Warszawie i innych miastach pozwalają na dowolny wybór smaków przy składaniu zamówienia. Jeśli tort będzie ‘otynkowany’, nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Większość osób zdecyduje się jednak na torty z wykorzystaniem klasycznego biszkoptu lub ciasta orzechowego. Do ich przełożenia pasują wszelkie białe masy, zwłaszcza śmietankowe i kokosowe. Optymalnym wyborem będą również te na bazie białej czekolady.

Jeśli poszukujesz cukierni w Warszawie, która przygotuje tort na zbliżającą się komunię, koniecznie zapoznaj się z ofertą [https://piekarniagrzybki.pl/sklepy-firmowe/]. Możesz liczyć na wykorzystanie świeżych i jakościowych produktów, które przełożą się na smak i świeżość komunijnego deseru.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Iglaki to jedne z częściej wykorzystywanych roślin ogrodowych. Są dość…