Zasypiasz w makijażu? Zobacz, jakie konsekwencje może to mieć dla Twojej urody!

Oczyszczanie skóry wieczorem powinno być wykonywane przez kobiety z taką samą starannością jak poranny makijaż – obydwie te czynności są w stanie zdecydowanie poprawić wygląd kobiecej twarzy. Makijaż tuszuje w ciągu dnia mankamenty naszej urody, zaś demakijaż usuwa wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Okazuje się jednak, że ta druga czynność jest przez nas bardzo często pomijana – nierzadko zdarza się, że decydujemy się na spanie w makijażu lub zapominamy o dokładnym oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń i resztek makijażu przed snem. Dlaczego jednak demakijaż jest tak ważnym punktem codziennej pielęgnacji twarzy?

Oczyszczanie twarzy, czyli ochrona przed starzeniem się skóry

Codziennie, na skórze naszej twarzy, zbiera się ogromna ilość różnych zanieczyszczeń – jest to zarówno kurz, pot, brud i bakterie, jak również zanieczyszczenia środowiska. Choć nie widać tego gołym okiem, wszystkie te nieczystości są bardzo niebezpieczne dla naszej skóry i mogą jej wyrządzić dużo szkody. Wnikają one w głębokie warstwy naskórka, uszkadzają tkanki i przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. To właśnie resztki makijażu oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia, zaraz po szkodliwym promieniowaniu UV, są odpowiedzialne za powstawanie na skórze zmarszczek, a także innych niedoskonałości w postaci zaczerwienień, trądziku czy podrażnień.

Demakijaż oczu – chroń skórę przed zmarszczkami pod oczami

  • Dokładne wykonywanie codziennego demakijażu ma szczególne znaczenie dla skóry wokół naszych oczu. Naskórek w tym miejscu jest bardzo cienki i delikatny, dlatego z łatwością przenikają przez niego szkodliwe czynniki zewnętrzne, przez co ma on największe tendencje do podrażnień, przesuszania, pękania naczyń krwionośnych czy szybkiego starzenia.
  • Makijaż z okolicy oczu należy usuwać z dużą dokładnością, pamiętając o jednoczesnym nawilżaniu tego miejsca wybranym płynem do demakijażu. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które na co dzień zmagają się z problemami skóry wrażliwej – u nich niewłaściwy sposób demakijażu może doprowadzić do zaczerwienień skóry, stanów zapalnych, a nawet reakcji alergicznych.
  • Osoby z wrażliwą cerą powinny stosować hipoalergiczne kosmetyki do demakijażu np. mleczko do demakijażu lub płyn micelarny.
  • Przy demakijażu oczu nie możemy zapominać o naszych rzęsach – regularne pozostawianie na rzęsach resztek maskary, może w efekcie doprowadzić do ich osłabienia oraz wypadania.

Szary świat skóry bez oczyszczania

Trzeba pamiętać o tym, że oczyszczanie twarzy to nie tylko usuwanie makijażu z okolicy oczu. Zanieczyszczenia zbierają się na powierzchni całej twarzy oraz szyi, dlatego stosując wybrany środek do oczyszczania skóry nie należy ich pomijać. Do usuwania nieczystości z twarzy oraz szyi można zastosować zarówno żel do mycia twarzy, tonik, jak i delikatną piankę myjącą, pamiętając jednak o tym, by dany kosmetyk dopasować odpowiednio do potrzeb naszej cery. Oczyszczanie twarzy przy pomocy tych środków pozwoli nam dokładnie usunąć makijaż, odświeżyć skórę, a także poprawić jej koloryt. Brak regularnego oczyszczania skóry może sprawić, że nasza cera stanie się szara i pozbawiona blasku, a twarz będzie wyglądała na zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości.

Oczyszczanie skóry jako przygotowanie na przyjęcie innych kosmetyków

Demakijaż i oczyszczanie twarzy to czynności, które doskonale przygotowują skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym przyjęcia kremu do twarzy czy kremu pod oczy. Wszelkie zanieczyszczenia na naskórku tworzą swego rodzaju barierę dla innych kosmetyków. Których aktywne składniki nie mogą przedostać się w głąb naskórka. Jeśli więc chcemy, by zakupiony przez nas krem przeciwzmarszczkowy naprawdę mógł redukować zmarszczki, przed jego nałożeniem skupmy się na dokładnym oczyszczeniu twarzy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
To już 33. spotkanie! Fashion Meeting (www.fashionmeeting.pl) to najpopularniejsze targi…