Zaszalej i kup dom Na Mauritiusie!

dom na mauritiusie
dom na mauritiusie

Mauritius to egzotyczna wyspa położona w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Piękna, tajemnicza z świetną kuchnią i widokami.

Dlaczego akurat Mauritius? Co wyróżnia go na tle innych wysp?

Mauritius ma to coś. Urzekł mnie od momentu wyjścia z samolotu.  
Zapachem, świeżością klimatu, śpiewem papug. Świeżymi owocami, np. ananasami czy bananami,  których zapach czuć już ze znacznej odległości. Koktajle ze świeżych owoców… bajka…  Zaskarbił moje serce, również mieszaniną smaków. Na Mauritiusie znajdziemy dania wielu kuchni  
świata. Uwielbiam kuchnię indyjską. Odwiedzając różne miejsca, poszukuję indyjskich restauracji  i przepysznych dań w nich serwowanych, tak aromatycznych, nierzadko pikantnych.  Do tego, z czystym sumieniem, z własnego doświadczenia spotkanych osób na wyspie, mogę powiedzieć, że są  niezwykle pomocnymi osobami.

Wiem, że z pomocą Pani firmy można kompleksowo załatwić formalności i kupić dom na Mauritiusie. To jednak bardzo odległa wyspa i jak każdy kraj ma swoją kulturę, obyczaje.Co może zaciekawić i zaskoczyć Polaków? Na co muszą się przygotować?

Po odwiedzeniu wielu krajów, widzę, że obywatele Mauritiusa są  
szczerze życzliwi. Pomimo, że od sprzedania oferowanego przez nich towaru czy usługi, zależy ich  poziom egzystencji, jakoś natarczywie nie wciskają go turystom. Zależy im na turystach. Na wyspie korzystając z lokalnej firmy oferującej wycieczki katamaranem, musieliśmy zapłacić za nią szefowi do ręki i zjawić się na miejscu odpłynięcia za około 2 godziny. Stres, czy będą na nas czekali, był przez ten czas dość wysoki. Jednak pojawili się na miejscu.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kupujących dom na Mauritiusie?

Nie możemy mówić o jakichś dużych błędach, bowiem proces zakupu  
jest przejrzysty, uczciwy. Czasami warto zastanowić się, czy nie  
lepiej dołożyć stosunkowo niewielką kwotę, biorąc pod uwagę całość  
inwestycji i zamiast apartamentu, nabyć willę z gruntem. Podobnie  
rzecz ma się z nabyciem nieruchomości, w kwocie lekko niższej niż te  
500 000 USD, które umożliwiają uzyskanie rezydentury. Warte  
sprawdzenia jest również to, czy dana nieruchomość podlega pod  
agencję, która zajmie się jej wynajmem krótkoterminowym. Warto tu dodać, że nie możemy tego robić indywidualnie, tylko poprzez  
akredytowane agencje.

Proszę podać 5 powodów, dla których warto zainwestować w dom na wyspie?

Na pewno znaczenie mają prestiżowa lokalizacja, wzrost wartości  
nieruchomości, międzynarodowi sąsiedzi – biznesmeni czy osoby VIP, że Mauritius jest całoroczną destynacją, a także szereg profitów oferowanych przez władze wyspy – m.in. rezydencja podatkowa  nabywcy i jego najbliższej rodziny.

Jaka jest największa lekcja sprzedażowo- biznesowa, jaką wyciągnęła Pani w ciągu ostatnich lat?

Odpukać nie było tych lekcji zbyt dużo. Dla nas sporymi lekcjami  
były 2 sprawy. Pierwsza pokazuje, że nie każdy autorytet w np. dziedzinie marketingu,  faktycznie nim jest i pomimo sprawdzenia referencji można “utopić” pieniądze nie dostając nic w  zamian. Druga nas nauczyła, że lepiej pewne rozmowy handlowe ucinać na  początku, kiedy pojawiają się sygnały o niepowodzeniu, niż angażować  zasoby przez dłuższy czas, a ostatecznie i tak do niczego nie prowadzą kolejne spotkania.

Jakie wymagania ma dziś klient, czego oczekuje, o co pyta? O wielkość, domu, widok na ocean? Czego najczęściej oczekują?

Klienci patrzą na lokalizację oraz rozkład willi czy apartamentu.  
Ile ma sypialni i łazienek. Czy wynajmując je np 3 parom, każda ma do dyspozycji swoją  łazienkę. Czy rozkład nieruchomości spełnia ich potrzeby, jeśli przeniosą się na wyspę np za 5 lat. Nabywcy willi mają do dyspozycji piękne ogrody, jednak wtedy liczą się z brakiem  widoku na ocean. Z kolei nabywcy apartamentów (zlokalizowanych na górnych piętrach) czy  penthousów, brak indywidualnej przestrzeni zielonej, mają zrekompensowaną widokami na okolicę. Klienci pytają nas, także o koszta utrzymania apartamentu i terenów wspólnych, oraz o możliwości  
kredytowe.

Dziękuję za rozmowę

Z Agatą Wojcik właścicielką Drem Home Mauritius   rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

www.domy-mauritius.pl


Komentarze

komentarze