Zdrada? Twoja żona nigdy? Możesz się zdziwić!

Twoje małżeństwo uchodzi za zgodne, a wy za wyjątkowo dobranych? Albo wręcz przeciwnie, przechodzicie kryzys i nie radzicie sobie z nim? Podpowiadamy, jak rozpoznać zdradę.

Zdrada boli, bez względu na to, kto pozwolił sobie na skok w bok. Potocznie przyjmuje się, że częściej zdradzają mężczyźni,  jednak kobiety również pozwalają sobie na skok w bok. Ale też to po zachowaniu kobiety bardziej widać, że coś się dzieje, a pewne symptomy mogą wskazywać na jej niewierność. Oczywiście, symptomy symptomami, a prawda może być zupełnie nieoczekiwana, dlatego, jeśli ma się podejrzenia, warto najpierw usiąść i porozmawiać bez oskarżeń, na spokojnie, a dopiero później szukać dowodów.

Oznaki zdrady to głównie zmiana zachowania kobiety, którą przecież doskonale znasz. Co powinno cię zaniepokoić?

Przede wszystkim, kiedy twoja partnerka nie potrzebuje twojego towarzystwa, zwłaszcza, jeśli do tej pory chciała, abyś towarzyszył jej niemal na każdym kroku, czyli na zakupach czy ćwiczeniach, a teraz woli samotne wyjścia i długie spacery. Może okazać się też, że niegdyś irytowała się z powodu drobiazgów, dziś nic jej nie przeszkadza. Może to oznaczać, że albo się przyzwyczaiła, albo po prostu przestało jej zależeć. Zastanawiać mogą sekrety, które ma przed tobą. Nie opowiada, co dziś robiła, gdzie była. Kobieta, która ma coś do ukrycia, woli milczeć, a rozmowę przekierować na wygodniejsze tory, na przykład woli rozmawiać o tobie. Czasem, gdy winowajczyni ma poczucie winy, może próbować zrekompensować ci podświadomie fakt, że spotyka się z kimś innym, i jest bardziej miła niż zazwyczaj. Podobny mechanizm działa u mężczyzn, którzy dając żonie kwiaty bez okazji, próbują zagłuszyć swoje poczucie winy z powodu zdrady.  

Zastanawiać mogą sekrety, które ma przed tobą.

Inne powody do niepokoju?

Podejrzenie o zdradę może pojawić się w momencie, gdy nagle tracisz nieograniczony dostęp do jej maila i komputera, kiedy nie pozwala ci zajrzeć do telefonu, mimo, że wcześniej prosiła o odczytanie smsa czy wiadomości. Niby twoja żona ma telefon przy sobie, ale nie możesz się do niej dodzwonić, nie odpisuje na smsy. To również może zastanawiać.Intrygujący może być brak chęci na seks, przytulanie, a twoja żona od dłuższego czasu kładzie się wcześnie spać i zasypia  natychmiast, to sygnał, aby zwrócić uwagę na to, co się wokół niej dzieje. Może ma problemy, stres ją wykańcza, ale może po prostu spotyka się z kimś innym, niż mąż… Zmiany w zachowaniu dotyczą również rzeczy w tobie, które do tej pory były akceptowalne, a w tej chwili stają się nieznośne, a cechy charakteru dotąd lubiane nagle stają się problematyczne. No i nagle twoja żona polubiła swoją pracę, chętnie zostaje po godzinach, mimo, że wcześniej trudno jej było się z nadgodzinami pogodzić? Jeździ często w delegacje nawet w weekendy? Ciągle bierze udział w konferencjach i spotkaniach? No to chyba masz problem..

Kiedy pojawia się zdrada?

Najczęściej wówczas, gdy związek przechodzi kryzys. Warto się wówczas zastanowić, czy o małżeństwo warto walczyć? Jeśli pojawia się brak zaufania, to małżeństwo skazane jest na porażkę. Oczywiście, można wybaczyć zdradę, próbować o niej zapomnieć. Łatwiej to zrobić, gdy zdrada była jednorazowym wybrykiem, natomiast trudniej wybaczyć długotrwały romans. Wówczas trudno wybaczyć wielomiesięcznie kłamstwo. Aby wybaczyć zdradę, potrzeba wspólnej pracy obojga partnerów, przepracować problemy, które doprowadziły do niewierności. Zdrada to trudny sprawdzian dla związku. Utrata zaufania może przerosnąć partnera, zwłaszcza, że dla mężczyzn zdrada seksualna jest niezwykle bolesna. Odbudowanie zaufania w związku to ciężka praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku.

Rozwód jest jednak ostatecznością. Powody dziwnych zachowań żony mogą być zupełnie prozaiczne, nie muszą mieć koniecznie związku z tobą. Ale brak rozmowy i komunikacji między partnerami prowadzi do destrukcji, utraty zaufania, a to krok do małżeńskiej katastrofy. Zanim więc wynajmiesz detektywa, który udowadnia niewiernej zdradę, spróbuj porozmawiać. Pamiętaj, czasem wydasz majątek na detektywa, będąc pewny faktu, że żona cię zdradza, a tymczasem dowiesz się zupełnie innych rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowali detektywi z Pro-Tom w Warszawie. Pro-Tom posiada biuro w Warszawie ale świadczy usługi detektywistyczne na terenie całego kraju.
Share