Zegarek kontra telefon – z czego wynika przewaga zegarka?

Smartwatch

Czy zegarek może w jakimkolwiek stopniu i w jakikolwiek sposób być lepszy od nowoczesnego telefonu? Większość osób zapewne bez chwili namysłu odpowiedziałaby, że nie! Pora zatem udowodnić, że współczesne czasomierze to produkt naprawdę wart uwagi i zdecydowanie powinien go posiadać każdy mężczyzna!

Męska biżuteria na miarę XXI wieku

Zacznijmy od rzeczy dość oczywistej. Dobrze dobrany zegarek do ubioru i charakteru mężczyzny może stanowić jego niewątpliwą ozdobę. Za przykład może posłużyć niebanalny i stylowy zegarek Casio retro męski. To propozycja dla wymagających, odważnych panów, który przykładają dużą wagę do jakości i funkcjonalności.

Każdy zegarek Casio retro męski spełni oczekiwania i sprawi, że mężczyzna poczuje się pewniej. Warto pamiętać o tym, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego skrupulatny dobór zegarka i innych dodatków jest niezmiernie ważny.

Dyskrecja to podstawa

Dlaczego w tej „konkurencji” klasyczny czasomierz zdecydowanie wygrywa z telefonem? Bez względu na to, czy mamy do czynienia z ważnym spotkaniem biznesowym, wizytą w banku lub… pierwszą randką, należy okazać szacunek rozmówcy. Wyciąganie telefonu i „grzebanie” w nim podczas rozmowy może zostać odebrane jako ignorowanie i brak kultury.

Zegarek w tej sytuacji, o ile tylko nie będziemy na niego zerkać ostentacyjnie co 5 minut, doskonale spełni swoje zadanie. Wystarczy na niego dyskretnie zerknąć. Nie musimy przy tym intensywnie gestykulować, wystarczy delikatny ruch ręką. Dzięki temu będziemy mieć wszystko pod kontrolą i na pewno nie spóźnimy się na kolejne spotkanie. A skoro już mowa o spóźnianiu…

Sprawdzanie godziny na telefonie? To niebezpieczne!

Nie da się ukryć, że nowoczesny smartfon to wybitnie przydatna rzecz – o ile tylko potrafimy z niego rozsądnie korzystać. Możemy komunikować się za jego pośrednictwem, zrobić zakupy, zapłacić rachunki, sprawdzić wiadomości i prognozę pogody. Jest też świetnym centrum rozrywki – możemy słuchać muzyki, oglądać ulubione filmy i seriale, grać, etc. Niestety nie bez powodu sprzęt ten nazywany jest złodziejem czasu…

Sprzątamy, gotujemy, a może jesteśmy w pracy i mamy do wypełnienia całe mnóstwo ważnych dokumentów. Przerywamy ważne zadanie tylko na chwilę, na kilka sekund – chcemy dowiedzieć się, która godzina i… wsiąkamy! Ktoś napisał SMS-a, widzimy nieodebrane połączenie, ktoś zaczepia nas na portalu społecznościowym, a to jeszcze powiadomienie z gry i najświeższe aktualności z dziedziny, która nas interesuje. Zanim się obejrzymy, będziemy zmuszeni wpuścić gości do bałaganu, ziemniaki się rozgotują, kotlet przypali, albo – nie wiadomo, co gorsze – szef będzie stał nad nami z nieciekawą miną…

Tutaj należy powiedzieć jasno – z zegarkiem wyżej wymienione i żadne inne nieprzyjemne sytuacje się nie przytrafią! Wystarczy rzut oka na czasomierz umocowany wokół nadgarstka i po sprawie. Mamy kontrolę nad czasem i możemy wrócić do ważnych w danym momencie czynności.

Funkcjonalność w każdym calu

Nowoczesne smartfony, podobnie jak nowoczesne zegarki, są wyposażone m.in. w alarm, stoper, krokomierz, a nawet termometr, itp. Skoro obydwa urządzenia idą „łeb w łeb” w tej kwestii, a do tego na smartfonie można posłuchać muzyki, zagrać i spędzić miło czas na wiele innych sposobów, dlaczego próbujemy przekonywać w tym miejscu o wyższości zegarka? Otóż, powód jest bardzo prosty.

W wielu sytuacjach zegarek jest znacznie bardziej funkcjonalny. Poza tym, że jest dyskretny i na pewno nie pożera czasu jak telefon, jest niejednokrotnie łatwiejszy i bezpieczniejszy w użytku. Bezpieczniejszy? Tak. Intensywny jogging, trekking w górach, wspinaczka – to tylko kilka sytuacji, w których o wiele szybciej, łatwiej i bezpieczniej (dla siebie i sprzętu) sprawdzimy godzinę czy liczbę wykonanych kroków, niż sięgając po telefon!

Materiał zewnętrzny

Share