Zegarki solarne – na czym polega ich działanie

Zegarek to nie tylko design, czy rodzaj tarczy. Zegarki to także, a raczej przede wszystkim mechanizm. Czym jest mechanizm solarny i dlaczego zegarki Citizen są dzięki niemu tak popularne? Zapewnia im to nowoczesna technologia zasilania słonecznego. Mechanizm ten zyskuje coraz więcej zwolenników.

Technologia wykorzystywania zasilania słonecznego w zegarkach jest obecna na rynku już od końca lat 70. Zegarki Citizen mają specjalny pierścień na spodzie swojej tarczy, który zamienia energię słoneczną na elektryczną. To jedne z nowocześniejszych zegarków na rynku, dlatego amatorzy nowych technologii mogą cieszyć się z modeli Eco Drive.

Czy to magia czy nauka?

Zegarki solarne, jak zegarki Citizen są zasilane energią słoneczną. Mogą być zasilane światłem naturalnym i sztucznym. Wykorzystują one niewiele energii i dzięki temu są też przyjazne środowisku. Naładowany zegarek może być użytkowany nawet przez pół roku. Co ważne, zegarki mają specjalną tarczę, która pokryta jest taką powłoką, dzięki której  nawet w nocy można zobaczyć, która jest godzina. Co ważne, to uniwersalne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Technologia i design – duet idealny

Zegarki Citizen mają w swojej ofercie bardzo wiele różnych modeli do wyboru. Oferta jest dostosowana dla rozmaitych gustów i guścików męskich i damskich. Wiadomo bowiem, że sama technologia nie sprzedałaby się, gdyby nie ubrano jej w atrakcyjny design. To on w dużej mierze decyduje o popularności dobrej jakości sprzętów. Producenci oferują modele modowe, eleganckie, na bransoletkach, a także bardziej sportowe, z wodoszczelnością do 200 m, dużą tarczą z wieloma funkcjonalnościami itp.  Co ważne, zegarki mają bardzo rozbudowaną technologię, ale przy tym są lekkie i wygodne – stworzone do codziennego użytkowania.

Perfekcyjna miara czasu

W nowoczesnych zegarkach solarnych ważne prócz technologii i designu jest również odmierzanie czasu i jego dokładność. Zegarki Citizen korzystają z technologii sterowanej radiowo, a sam zegarek dostosowuje się do najbliższego nadajnika, które znajdują się na całym świecie i odczytuje dokładny czas. Inny sposób sterowania, to oczywiście kwarcowy, analogowy czy analogowy połączony z cyfrowym.

Zegarek dla podróżników i żyjących aktywnie

Zegarki solarne są idealnym rozwiązaniem dla ludzi aktywnych, podróżujących. Nie trzeba w nich zmieniać baterii, same dostosowują się do strefy czasowej i pokazują dobry i dokładny pomiar czasu, poza tym pasują zarówno do sportowych aktywności, jak również na specjalne, eleganckie okazje. Zegarek, który spełnia tyle funkcji to również dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kilka różnych modeli zegarków, a zależy om na porządnej jakości i wytrzymałości.

Share