Złoto czy srebro – jaką biżuterię wybrać?

jubiler Wrocław

Złoto i srebro to bez wątpienia dwa najchętniej wybierane materiały w produkcji biżuterii. Złota i srebrna biżuteria jest ponadczasowa i elegancka. W zależności od stylizacji, może uchodzić za wyjątkowo wytworną lub nieco sportową.

Warto pamiętać, że biżuterię dobrze jest dobierać pod określony typ urody. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierać dodatki, które reprezentują również nasz indywidualny styl i preferencje modowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że biżuteria prezentuje się najlepiej jeśli współgra z odcieniem skóry czy też kolorem włosów lub oczu. Choć z sezonu na sezon zmienia się moda i obowiązujące trendy, jubiler Wrocław zawsze oferuje dodatki wykonane na bazie tych metali szlachetnych.

Ciepły typ urody 

Zielone lub brązowe oczy, a także blond i brązowe włosy to typowy przykład ciepłego typu urody. W połączeniu ze śniadą lub oliwkową karnacją, najlepiej komponuje się biżuteria w kolorze żółtego lub różowego złota. Do tego typu urody świetnie pasują wyraziste i oryginalne dodatki. Genialnie sprawdzą się w tym przypadku również kamienie w ciepłych barwach, takie jak jasny ametyst, cytryn czy koral oraz kamienie o bardziej intensywnych kolorach tj. turkus czy szmaragd. Panie o ciepłym typie urody mogą również eksperymentować z biżuterią etniczną oraz starym złotem, które świetnie współgra z granatem i bursztynem.

jubiler wrocław

Zimny typ urody 

Przedstawicielki chłodnego typu urody mają przeważnie dość ciemne włosy i oprawę oka. Mogą również mieć jasną cerę lub skórę o oliwkowym odcieniu, która stosunkowo łatwo się opala. Ich oczy są w bardzo intensywnych kolorach. Takiego typu urody nie trzeba podkreślać wyjątkowo efektowną biżuterią. Wystarczą delikatne ozdoby ze srebra, platyny lub stali. Pasują do nich również kamienie w chłodnych tonacjach, tj. diamenty lub szafiry. Również kobiety o jasnych i płowych włosach mogą z powodzeniem postawić na srebro. Ten typ urody wymaga jednak nieco bardziej wyrazistej biżuterii, tj. opale, granaty czy kryształy górskie zamknięte w srebrnej oprawie.

Artykuł sponsorowany

Share