Złoty blond na włosach. Zobacz komu pasuje i jak podkreślić piękno tego koloru

Naturalny blond włosów ma wiele odcieni. Każdy z nich, mimo że pochodzi od jednego blondu, jest w gruncie rzeczy inny. Odpowiednią barwę należy dobierać podług posiadanego typu urody oraz makijażu, który ją podkreśli. W niniejszym artykule skupiamy się na włosach o odcieniu złotego blondu. Podpowiadamy komu pasuje złoty blond i jak go uzyskać!

Komu dobrze w blondzie?

Włosy w odcieniach blondu doskonale współgrają z delikatną urodą. Jasne włosy i karnacja to idealnie pasujący do siebie duet. Podkreślają one subtelność i niewinność, wydobywają lekkość oraz “anielskość”. Co prawda wygląd nie zawsze idzie w parze z osobowością, jednak jeżeli posiadasz jasne włosy i masz również spokojny charakter, blond na włosach to najlepsza fryzura dla Ciebie.

shiny-golden-blonde-hair-color

Jasne włosy i ciemne spojrzenie

Blond włosy idealnie pasują do jasnej karnacji. Jednak gdy posiadasz także jasne oprawki oczu oraz brwi, postaraj się nadać fryzurze ciemniejszego wydźwięku. Co prawda nie musisz rezygnować z blondu w ogóle, ale powinnaś przynajmniej wybrać ciemniejszy ton. Jeżeli jednak bardzo podoba Ci się jasny, złoty blond, możesz zastosować jeden prosty trik. Podkreśl brwi brązową kredką oraz mocno wytuszuj rzęsy – w ten sposób nadasz cerze wyrazu. W przeciwnym razie Twoja uroda zleje się w jedną barwę kolorystyczną, tworząc nudny look.

Farby do włosów blond, czyli o tym, czy istnieje bezpieczne rozjaśnianie

Zazwyczaj jest tak, że gdy z natury masz włosy blond, posiadasz także inne cechy charakterystyczne dla typu urody, który idealnie łączy się z tym kolorem fryzury. Jeżeli jednak pragniesz uzyskać blond poprzez farbowanie, pamiętaj o kilku niezbędnych zależnościach i uwagach.

  • Jeśli Twoje włosy z natury są ciemne, dobrze przemyśl rozjaśnianie, ponieważ w tym przypadku tylko pogorszysz stan włosa – dotyczy to zwłaszcza rozjaśniania czarnych włosów na blond. Łatwiej jest bowiem przyciemnić fryzurę, niż nadać jej jaśniejszy – chociaż o jeden ton – odcień.
  • Blond jest na tyle specyficznym kolorem, że w zależności od pory roku i wieku ulega wielu modyfikacjom – w zimie włosy stają się ciemniejsze, a latem – poprzez oddziaływanie promieni słonecznych – jaśnieją. Aby nawet zimą Twoje włosy miały piękny kolor, możesz wydobyć ich utracony blask przy pomocy farby do włosów – np. farbą na złoty blond L’Oreal Paris – lub próbować rozjaśniać je domowymi sposobami.

Zadbaj o włosy blond – zarówno farbowane, jak i naturalne

Włosy blond wymagają nieustannej pielęgnacji – bez względu na to, czy je farbowałaś, rozjaśniałaś czy posiadasz ten odcień z natury. Oczywiście sposób troski, jaką należy objąć włosy, będzie się nieco różnił, jednak nigdy z niego nie rezygnuj.

Zatem jeżeli masz włosy blond od urodzenia, możesz borykać się z problemem ich ściemniania. Stosuj wtedy szampony i odżywki do blond włosów. Warto także raz na jakiś czas odświeżyć ich odcień szamponetką lub specjalnym produktem, który delikatnie rozjaśni blond bez efektu odrostów.

Z kolei gdy Twoje włosy uzyskały odcień blond przy pomocy farby, używaj specjalnych szamponów i masek, które dedykowane są właśnie włosom po koloryzacji. Wówczas barwa utrzyma się na włosach o wiele dłużej. Dodatkowo fryzura zostanie odżywiona po zabiegu koloryzacji, który mógł obniżyć jej kondycje zdrowotną.

loreal blond

Zalety włosów blond

  • Na włosach blond nie widać pierwszych pojawiających się siwych kosmyków.
  • Jasny blond to idealne rozwiązanie dla cienkich włosów, ponieważ prześwity skóry głowy nie będą tak widoczne, jak np. w przypadku włosów czarnych.
  • Rozdwojone końcówki na włosach blond są mniej zauważalne – na włosach ciemnych lub po regularnym prostowaniu końce przybierają białą barwę.
  • Blond dodaje uroku, delikatności i niewinności.

 


Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas,…