Zmień swój salon – bez remontu i niewielkim nakładem pracy!

Zmień swój salon

Wielu architektów czy samozwańczych projektantów, niezwykle starannie łączy we wnętrzach funkcjonalność, z estetyką i najnowszymi trendami. Nadążanie zwłaszcza za tymi ostatnimi jest bardzo trudne, bowiem niegdyś modne motywy, dziś zastępowane są innymi, niezwykle wdzięcznymi i fascynującymi rozwiązaniami. 

Tak oto obecnie klasyka przepłaca się z kontrowersją, a minimalizm wtóruje maksymalizmowi. Niegdyś modne wnętrza i ciekawe nurty, dziś straciły na siłach i wymusiły na nas aranżacyjne zmiany. Na szczęście – nie muszą się one wiązać z dużym nakładem czasu i pracy, a sam remont może być… ciekawym przedsięwzięciem. 

Trik 1: Zmień tekstylia!

Wisienką na torcie Twojego salonu są drobne akcenty, niepozorne dodatki, elementy, dzięki którym wnętrze nabiera charakteru i staje się spójne. Najprostszym i jednocześnie bardzo efektownym sposobem na niskobudżetowy remont jest wymiana tych elementów.

Zmień poszewki ozdobnych poduszek. Połącz je w kontrastowych zestawieniach, łącząc dwie, intensywne barwy i szalone, geometryczne wzory. Nie bój się haftów, motywów roślinnych, inspiracji najbardziej wyrazistymi nurtami. Całość podkreśl nowym, plecionym dywanem, kocami złożonymi na kanapie, obrusem lub bieżnikiem, swobodnie zwisającym z rogu stołu. 

Wśród najpopularniejszych i najmodniejszych zestawień kolorystycznych jest między innymi granat i chrom, czerń ze złotem, purpura z żółcią i butelkowa zieleń z grafitem. 

Trik 2: Rozwieś plakaty i obrazy

Ozdobione ściany sprawiają wrażenie przytulnych, domowych, ciepłych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie rozwieszamy na nich obrazy, zdjęcia i plakaty w ramach. 

Prostym sposobem na odświeżenie tych wnętrz jest zmiana aranżacji i powstałych kolaży, wybierając tym samym projekty o różnorodnych i nieregularnych wymiarach. Stwórz więc na nowo ścienną kompozycję, zmieniając zupełnie rozłożenie ram lub wybierając zupełnie inny motyw lub kolor przewodni. Wśród dostępnych form wybrać możesz między innymi:

  • Nowoczesne – nieco abstrakcyjne, bazujące na geometrycznej prostocie, formach futurystycznych i kontrolowanym minimalizmie – https://arslonga.com.pl/45-obrazy-grafiki.
  • Obrazy z roślinami – naturalne trawy pampasowe i bardziej wyrafinowane zestawienia złotych i zielonych, tropikalnych liści,
  • Fotografie – eleganckie i ponadczasowe, zatrzymujące czas. Warto postawić na zdjęcia zamglonych pejzaży, najznakomitszych budowli oraz uchwycone w makro-skali zwierzęce sylwetki i bujne rośliny.
  • Obrazy w formie grafik – obrazy dla indywidualistów, uwielbiane przez młodsze pokolenie.

Trik 3: Zmień styl swoich mebli – dodaj nóżki, wymień uchwyty, przemaluj fronty lub blaty

Wymiana tapety lub kładzenie nowych kafli wydaje się być długotrwałym, kosztownym i obciążającym przedsięwzięciem. Alternatywą dla tej formy są popularne i dużo triki, których montaż nie wymaga wiercenia w ścianie i ingerowania w elewację budynku. Mowa oczywiście o drobnych dodatkach, w postaci nowych uchwytów, nóżek i przemalowanych blatów, które odświeżają całe wnętrze – i to zaledwie w kilka minut!

Drewniane, żłobione uchwyty są ukłonem w kierunku stylu rustykalnego. Proste, geometryczne formy nawiązują do nurtu nowoczesnego, a ozdabiane kamieniami – do stylu glamour. Po odświeżeniu naszej komody i nadaniu jej nieco innego wymiaru, nie zapomnij kupić papieru ściernego i farby w ulubionym kolorze. Kilka warstw i nieco precyzji wystarczy, aby Twoja konsola, stół lub meble w kuchni zyskały nowego, imponującego designu.

Artykuł sponsorowany

Share