Zobacz, czym się kierować, wybierając płaszcz zimowy [GALERIA]

Uszyty z dobrego materiału i dobrze dopasowany do sylwetki płaszcz zimowy to uniwersalny wybór, który sprawdzi się przez kilka kolejnych sezonów. Jest nieoceniony podczas zimowych spacerów po parku, zabaw na śniegu czy codziennych wyjść do pracy. Zobacz, czym się kierować, wybierając nowy płaszcz na sezon jesień/zima.

Wybór ciepłego płaszcza na zimne miesiące roku jest ważne szczególnie wtedy, gdy mieszkasz w rejonie charakteryzującym się trudnymi warunkami pogodowymi. Izolacja termiczna jest kluczowa także wówczas, gdy dojeżdżasz do szkoły lub pracy środkami komunikacji publicznej, często się przesiadasz czy sporo stoisz na przystankach. Poniżej omówiliśmy kilka najistotniejszych, naszym zdaniem, aspektów doboru płaszcza.

Po pierwsze: solidne ocieplenie

Jeśli rozważasz zakup płaszcza z wełny, dobrze myślisz. Materiał ten cechuje się świetnymi parametrami, zapewniając komfort termiczny także podczas wyjątkowo zimnych, mroźnych i śnieżnych dni. Płaszcz damski imitujący wełnę, na przykład ten uszyty poliestru, nie jest w stanie zatrzymać ciepła ciała tak skutecznie jak wełna. Jeśli przymierzasz się do zakupu dłuższej kurtki, przed zakupem sprawdź, czy ma ona odpowiednio solidną ocieplinę. Sporym powodzeniem cieszą się kurtki puchowe, które dzięki pikowaniu zachowują puszystość i trwałość – nawet po kilku praniach.

Po drugie: kaptur lub wysoki kołnierz

Jeśli chcesz dodatkowo chronić głowę przed wyziębieniem, staraj się wybierać spośród płaszczy, które są wyposażone w kaptur. Dobrze chronią przed chłodem i wiatrem. Mogą być noszone zarówno z czapką, jak i bez niej. Przydają się także wtedy, gdy przed nami ważne wydarzenie, a zwykła, przylegająca do czoła czapka mogłaby zepsuć misternie układaną fryzurę. Wysoki kołnierz z kolei świetnie sprawdza się w przypadku wyjątkowo mroźnych poranków i wieczorów, chroniąc szyję przed wyziębieniem. Dla poprawienia efektu wizualnego kołnierz, podobnie zresztą jak kaptur, może być zakończony sztucznym futerkiem. Jeśli interesują Cię modne płaszcze – wyprzedaż zorganizowana w sklepie https://polskieplaszcze.pl/pl/c/Plaszcze/32 pozwoli Ci zaoszczędzić sporą kwotę na ich zakupie.

Po trzecie: zamki błyskawiczne i guziki

Im lepiej wykonane, tym mniejsze ryzyko, że po kilku tygodniach użytkowania będziesz musiała zdecydować się na ich naprawę lub wymianę. Generuje to dodatkowe kłopoty i koszty. W wielu przypadkach zakupu płaszcza zapinanego na guziki pojawia się konieczność samodzielnego wszycia guzików jeszcze raz, gdyż te fabryczne szybko odrywają się i gubią.

Po czwarte: fason i kolorystyka

Fason powinien być dopasowany do sylwetki użytkowniczki, aby podkreślać jej atuty i maskować drobne niedoskonałości. Jeśli jesteś zmarzluchem i pod kurtką zawsze nosisz dodatkowo gruby sweter, weź to pod uwagę podczas zakupu płaszcza, a najlepiej od razu w ten sposób go zmierz. Będziesz mieć pewność, że nie będzie on zbyt wąski w plecach czy w rękawach. Pamiętaj też o kolorystyce, która powinna z jednej strony pasować do Twojej karnacji, z drugiej zaś do dodatków, takich jak czapka, szalik czy rękawiczki.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie [gm album=478]

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Narzuty dekoracyjne na łóżko stanowią niezwykle istotny element wyposażenia takiego…