Zoom na olej arganowy | Jak działa i jak można go stosować?

Z pozoru zwykły olej. Jednak w niepozornych orzechach drzew arganowych kryje się pielęgnacyjna moc, która przekazywana jest do złocistego olejku. Jeśli nasza skóra lub włosy – zwłaszcza te osłabione stylizacją – potrzebują solidnego wsparcia, to naturalne olejek arganowy jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Marokańczycy produkują dwa rodzaje oleju arganowego

Jeden jest zdecydowanie ciemniejszy i wykorzystuje się go w kuchni, ponieważ ma lekko orzechowy smak, który wzbogaca potrawy. Drugi rodzaj to kosmetyczny olejek arganowy, tłoczony na zimno. Jest nieco jaśniejszy od poprzednika, ponieważ produkuje się go z nasion niepoddanych wcześniej prażeniu.

Olejek arganowy w kosmetyce działa jak kuracja odmładzająca dla skóry i włosów. Zawiera bardzo dużo niezbędne witaminy E oraz nienasyconych kwasów omega, a to  przede wszystkim one unieszkodliwiają wolne rodniki i zapewniają ochronę np. przed słońcem lub temperaturą.

Olej arganowy

Naturalna kompozycja składników w oleju arganowym sprawia, że chętnie stosuje się go w pielęgnacji cery dojrzałej oraz włosów problematycznych. Olej arganowy:

• uzupełnia niedobory lipidów w płaszczu ochronnym skóry i włosów,
• działa jak tarcza ochronna przeciwko szkodliwym czynnikom zewnętrznym,
• ma właściwości przeciwzapalne i skutecznie łagodzi wszelkie podrażnienia.

Bardzo ważne jest jednak, w jaki sposób stosujemy olej arganowy. Istnieją dwie szkoły, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Olejek arganowy można stosować solo, czyli aplikować go bezpośrednio na skórę i włosy np. zamiast maski. Świetnie sprawdza się do masażu na ciepło, ponieważ zdecydowanie lepiej się wówczas wchłania. Jednak olejowane włosów daje zdecydowanie więcej, kiedy używa się do niego mieszanki oleju arganowego z innymi olejkami roślinnymi dopasowanymi do porowatości włosów. Ważne jest także regularne aplikowanie oleju arganowego, bo tylko wówczas włosy będą odżywione i piękne.

Materiały firmowe


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ