Gdzie zrobić rzęsy? Zabiegi u kosmetyczki vs. pielęgnacja w domu

Jedni są zwolennikami sztucznych rzęs, inni wolą zadbać o zdrowie i wygląd tych naturalnych. Która opcja jest lepsza? Gdzie zrobić rzęsy, żeby mieć pewność, że będą wyglądały pięknie i nie osłabią się z czasem? Pielęgnacja rzęs w domu czy w salonie?

Od niedawna pielęgnacja i stylizacja rzęs weszły na zupełnie nowy poziom. Coraz chętniej sięgamy po produkty, które wcześniej były trudniej dostępne [najpopularniejsze są odżywki do rzęs – warto przetestować jedną z najczęściej polecanych]. Znacznie poszerzyły się również oferty gabinetów kosmetycznych, gdzie możemy wykonać profesjonalne zabiegi na rzęsy. Natomiast niektórzy nadal stosują i polecają domowe metody. Co najlepiej działa na rzęsy?

Profesjonalne zabiegi na rzęsy

Wizyta w gabinecie kosmetycznym nie ogranicza się już tylko do zabiegów na paznokcie lub cerę. Aktualnie w ofercie salonów znajdują się także profesjonalne zabiegi na rzęsy – pielęgnujące lub upiększające. Wybór jest ogromny. Jakim zabiegom możemy poddać swoje rzęsy?

– Henna na rzęsy, której celem jest przede wszystkim podkreślenie koloru.
– Przedłużanie rzęs różnymi metodami, aby dodać im objętości i podkreślić oczy.
– Trwała na rzęsy, czyli tzw. lifting rzęs dla trwałego efektu podkręcenia rzęs.
– Farbowanie rzęs, czyli nakładanie tuszów semipermanentnych.
– Laminowanie rzęs łączące w sobie utrwalanie skrętu, odżywianie i przyciemnianie.

Pielęgnacja rzęs w domu

Wszystkie wymienione zabiegi są popularne, jednak każdy wiąże się z określonym kosztem. Trzeba je powtarzać, dlatego bardzo często kobiety decydują się na pielęgnację rzęs w domu. Jeśli wiemy, jakich składników potrzebują rzęsy dla prawidłowego wzrostu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostarczyć je w codziennej pielęgnacji. Jakie są domowe metody pielęgnacji rzęs?

– Olejowanie rzęs np. olejkiem rycynowy lub oliwą z oliwek.
– Smarowanie rzęs wazeliną lub gliceryną, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie.
– Stosowanie odżywek do rzęs, które kompleksowo pielęgnują i przyspieszają wzrost.

Gdzie najlepiej dbać o rzęsy?

Korzystniejsza wydaje się opcja domowej pielęgnacji. Po pierwsze, jest dużo tańsza, ponieważ koszt dobrego serum wzmacniającego nie przekracza ceny pojedynczego zabiegu u kosmetyczki. Po drugie, profesjonalne odżywki do rzęs działają maksymalnie skutecznie, a efekty kuracji często są dużo lepsze niż przedłużanie. Po trzecie, w domu dbamy o kondycję naturalnych rzęs, a w zabiegach chodzi tylko o to, aby natychmiastowo poprawić ich wygląd bez względu na wszystko.

Artykuł sponsorowany

Share