3 akcesoria, bez których nie obejdzie się żaden piknik

piknik

Ciepłe miesiące i ładna pogoda zachęcają do wielogodzinnego przesiadywania na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie. Z tego powodu lato jest okresem, w którym szczególnie popularne staje się piknikowanie. Poniżej prezentujemy 3 niezbędniki, w które warto zaopatrzyć się przed tego typu wypadem.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

1.     Kosz piknikowy lub lodówka turystyczna

Bardzo ważnym elementem każdego pikniku jest odpowiedni kosz. Musi on być odpowiednio pojemny, ale też poręczny. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalne elementy, w które wyposażana jest większość tego typu artykułów. Wiele koszów posiada specjalne zakładki na sztućce lub kubki, a także zapięcia dodatkowo zabezpieczające naczynia. Niekiedy jednak konieczne staje się również schłodzenie zabieranych na piknik produktów. W tej sytuacji niezastąpione okażą się lodówki turystyczne. Te i inne przydatne do piknikowania artykuły znaleźć można na stronie: https://duka.com/pl/.

2.     Akcesoria do przechowywania jedzenia i napojów

W trakcie podróży na miejsce pikniku należy z ostrożnością podchodzić do przygotowanych wcześniej posiłków. By mieć pewność, że pozostaną nienaruszone, warto zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki na żywność. Pudełka z przegródkami pozwolą na oddzielenie od siebie poszczególnych składników, dzięki czemu nie nasiąkną one sokami z warzyw czy owoców, ani nie przejdą niepożądanym smakiem. Warto również zadbać o dopasowanie pojemników do wielkości dań, ponieważ w za dużych pudełkach przekąski mogą łatwo się rozpaść. Istotny jest również wybór odpowiedniego naczynia do napojów. Trudno bowiem wyobrazić sobie piknik w upalny dzień bez schłodzonej lemoniady lub mrożonej herbaty. Świetnym rozwiązaniem będą w tym przypadku zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne butelki szklane lub karafki z korkiem.

3.     Odpowiedni koc piknikowy

Ostatnim niezbędnym elementem przygotowań do każdego pikniku jest wybór odpowiedniego koca. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, które od zwykłych pledów odróżnia specjalna warstwa aluminiowa, odpowiadająca za izolację oraz sprawiająca, że koc nie wchłania zabrudzeń. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na jego wielkość – w tym przypadku dobrze jest kierować się zasadą „im większy, tym lepszy”. Innym kryterium może być wzór i kolor koca. Z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć rozwiązanie, które przypadnie mu do gustu.

Z pięknej, letniej pogody warto korzystać, udając się na piknik z rodziną lub przyjaciółmi. Dobrze jest jednak uprzednio zaopatrzyć się w akcesoria, które znacznie ułatwią tego typu wyjście.  

Share