Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Rozsypane okruszki, piach z podeszw butów – te odrobiny wszystko najłatwiej usunąć z dywanów i podłogi za pomocą odkurzacza, ale czy zawsze chce ci się wyciągać toporny sprzęt dla wyczyszczenia niewielkiej powierzchni? Czy raczej decydujesz się skorzystać ze zmiotki, która jednak nie zbierze wszystkiego dokładnie? Idealnym rozwiązaniem na takie sytuacje staje się odkurzacz bezprzewodowy, który może szczycić się coraz większą popularnością i uwielbieniem domowników.

Odkurzacz bezprzewodowy – dla osób ceniących mobilność i precyzję

Modele bezprzewodowe to propozycja przede wszystkim dla osób dla których ważny jest komfort, wygoda i szybkość użycia. Dzięki temu, że ma wbudowany akumulator i nie trzeba rozwijać i podłączać kabla, urządzenie jest zawsze gotowe do działania, wystarczy go włączyć. Ma niewielkie gabaryty, jest pionowy, więc łatwo schowasz go za każdą zasłonką i szybko wyjmiesz aby użyć w razie potrzeby. Operowanie modelem bezprzewodowym jest znacznie łatwiejsze niż standardowym, pełno gabarytowym urządzeniem.

Ważna zaletą odkurzaczy pionowych jest też to, że gwarantują coraz więcej udogodnień i możliwości – aby porównać który z nich jakie ma parametry można nawet przejrzeć ranking odkurzaczy bezprzewodowych. Wiele z nich ma wbudowany odkurzacz ręczny, który może być odłączony od reszty panelu aby zebrać okruszki ze stołu czy krzesła. Jest też opcja turbo szczotki, która jest absolutnie niezastąpiona do zbierania sierści, podświetlenie w szczotce aby dokładnie widzieć podłogę i jej stan np. pod łóżkiem a nawet odkurzacze ze zginaną w pół rurą, aby wygodnie odkurzać trudno dostępne powierzchnie, jak podłoga pod stolikiem, kanapą, czy właśnie łóżkiem.

Zalety odkurzacza pionowego

Na co zatem zwracać uwagę, kupując odkurzacz bezprzewodowy? W przypadku odkurzaczy posiadających akumulator najbardziej istotny jest maksymalny czas pracy urządzenia. Sprzęt, który musiałbyś doładować zanim odkurzysz całe mieszkanie powodowałby więcej stresu i dodatkowych obowiązków niż pożytku. Na szczęście każdy producent podając opis parametrów technicznych produktu podaje ten parametr praktycznie na pierwszym miejscu.  Zastanów się też, czy jest ci potrzebna turbo szczotka albo np. opcja mopowania. Jeżeli masz ciemne płytki w kuchni lub łazience, odkurzanie z jednoczesnym mopowaniem dedykowaną ściereczką z mikrofibrą będzie wielkim ułatwieniem w zaprowadzeniu porządku.

Ważny czynnik to poziom hałasu generowany przez odkurzacz podczas użycia. Jeżeli masz w domu małe dzieci, które potrzebują drzemki w ciągu dnia – to lepiej być ostrożnym z używaniem sprzętu, który mógłby je niepotrzebnie z tej drzemki wybudzać. W przypadku gdy ktoś z domu jest alergikiem na kurz i ten alergen jest głównym wrogiem, zwłaszcza gdy osiądzie w trudno dostępnych miejscach, pod kanapą lub pod łóżkiem, to warto wybrać model z łatwym sterowaniem, elastycznym połączeniem miedzy szczotką a uchwytem odkurzacza lub ze zginaną rurą.

Jaki model bezprzewodowy wybrać?

Bez wątpienia odkurzacz to  jeden z najbardziej przydatnych sprzętów w każdym mieszkaniu. To, który model kupić, jest uzależnione od wielu składowych, np. zasobności naszego portfela i poziomu budżetu, jaki sobie ustaliliśmy na to urządzenie. Jednakże najbardziej rekomendowanym sposobem wyboru sprzętu jest spisanie naszych wymagań i warunków w jakich produkt będzie użytkowany a potem zweryfikować na stronie sklepu lub producentów odkurzaczy który z nich najbardziej pasuje do naszego „modelu idealnego dla nas”.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby…