4 edycja konferencji Moda a biznes

Czwarta edycja konferencji Moda a biznes

23 listopada 2019 odbyła się kolejna, czwarta edycja konferencji Moda a biznes. Zdominowana została przez kobiety prelegentki, które opowiedziały o swoich doświadczeniach i wiedzy z branży modowej.

Konferencję otworzyła Joanna Głowacka, właścicielka agencji modelingowej SPOT Management, która jest organizatorem przedsięwzięcia. Opowiedziała m.in o eventach autorskich agencji, którymi są: Project Fashion Day oraz Wro Fashion Foto. Podstawowe cele tych eventów to: aktywizacja środowiska modowego na Dolnym Śląsku, popularyzacja mody oraz stwarzanie nowych kanałów prezentacji marek modowych oraz osób związanych z branżą.

Konferencja Moda a biznes

Pierwszą prelegentką była Aleksandra Miernik, absolwentka włoskiej Polimody. Opowiedziała o wielkich graczach przemysłu modowego oraz o tym jak zaistnieć w tym środowisku. Wystąpienie zrobiło na widzach spore wrażenie oraz otworzyło pole do kolejnych pytań. Wydaje się, że dało impuls do refleksji, czy naprawdę należy studiować tak wąski kierunek, jak „Biznes w modzie”, aby odnaleźć się w branży fashion.

Aleksandra Miernik
Aleksandra Miernik

Kolejne wystąpienie przygotowała Roma Szafarek, znana wrocławska wizażystka pracująca głównie w branży ślubnej, ale także realizująca sesje modowe i biznesowe. Jej doświadczenia zawodowe dały podstawę do analizy poszczególnych etapów kontaktu z klientem, a także do podkreślenia wagi formalizacji relacji oraz wprowadzenia procedur. Rozważania prelegentki doprowadziły również dyskusji, jak istotne są takie umiejętności interpersonalne, jak empatia, czy asertywność.

Roma Szafarek
Roma Szafarek

Trzecie wystąpienie przygotowała Katarzyna Trocewicz z butiku Piece of k8. Podczas całej konferencji jak bumerang wracał wątek fast fashion oraz kupowania w sieciówkach.  Prezentacja Katarzyny Trocewicz finalnie zderzyła światy fast i slow fashion. Prelegentka pokazała pułapki szybkiego, masowego kupowania, ale także trudności związane ze sprzedawaniem mody projektanckiej, a tym samym prowadzenia butiku z modą unikatową. Wykład wywołał kolejne pytania- aby na nie odpowiedzieć, nie wystarczyło jedno zdanie.

Katarzyna Trocewicz z butiku Piece of k8
Katarzyna Trocewicz z butiku Piece of k8

Event zakończyło wystąpienie Lindy Parys, fotografki, art director, założycielki jednego z pierwszych w Polsce Concept Store z autorską modą. Obecnie Linda prowadzi agencję kreatywną Fu-Ku Creative Concept, wspierając marketingowo i PR-owo marki modowe. Gościom konferencji starała się przedstawić koncepcję budowy marki osobistej. Główne hasła wystąpienia Lindy to: intuicja, impuls, wewnętrzny krytyk i wewnętrzny geniusz, doświadczenie oraz research. 

Prelekcje tworzyły spójną całość i ciekawie się uzupełniały, a niektóre wątki pojawiły się w kilku referatach. Jednak wykłady to nie jedyne ciekawe momenty konferencji. W trakcie spotkania przedstawiciel Empiku przeprowadził konkursy- uczestnicy mieli możliwość wygrania książek o modzie.

Share