Jak dobrać spinki do mankietów?

Jak dobrać spinki do mankietów
fot. pixabay.com

Eleganckie spinki do mankietów to dodatek, który może zaważyć na ostatecznym wyglądzie męskiej stylizacji. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio go dobrać. Inne spinki do mankietów będą pasowały na oficjalne wyjście, inne natomiast sprawdzą się w przypadku zestawów na co dzień. Jakie spinki do mankietów sprawdzą się w przypadku poszczególnych stylizacji? Jak je zapiać, by wyglądać dobrze? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Eleganckie spinki do mankietów – na wielkie wyjścia

Spinki do mankietów doskonale prezentują się w połączeniu z koszulami garniturowymi, podkreślając ich elegancki charakter. Tym samym, warto je zakładać na wszelkiego rodzaju oficjalne wyjścia: wesela, bankiety, bale czy biznesowe kolacje. W przypadku tego rodzaju stylizacji, mankiety koszuli powinny zawsze lekko wystawać spod mankietów marynarki. Dzięki temu, ekskluzywne spinki do mankietów będą odpowiednio wyeksponowane, ale nie w sposób nazbyt ostentacyjny. Jakie spinki do mankietów najlepiej sprawdzą się do oficjalnych zestawów? Wybierając konkretny model, należy wziąć pod uwagę zarówno kształt, jak i materiał, z którego został wykonany. Bardzo ważne jest, żeby spinki idealnie współgrały (pod względem materiału, faktury i koloru) z innymi, biżuteryjnymi elementami garderoby: spinkami do krawata, obrączką czy sygnetem. Eleganckie spinki do mankietów w kształcie kwadratu lub prostokąta to najbardziej minimalistyczny, a jednocześnie najtrafniejszy wybór. Co do materiału, idealny wybór to złoto. Stylowe spinki są równie często wykonywane ze srebra, stali czy onyksu.

Ciekawe spinki do mankietów – dobry wybór na co dzień

Ekskluzywne spinki do mankietów, jeszcze do niedawna były uważane za element jedynie formalnych zestawów. Obecnie, dzięki temu, że są dostępne w różnych, finezyjnych kształtach i najróżniejszych kolorach, o czym można przekonać się, wchodząc na stronę tego sklepu: https://touspolska.pl/zainspiruj-sie/kolekcje/kolekcja-meska, z powodzeniem można je zakładać do casualowych zestawów. Idealnie skomponują się z codziennym zestawem lub sportową marynarką, podkreślając przy tym, niezobowiązujący charakter stylizacji. W przypadku doboru spinek na co dzień, panuje zupełna dowolność. Tym samym, można bez trudu dobrać ciekawe spinki do mankietów, które idealnie podkreślą osobowość lub dadzą wyraz zainteresowań osoby, która będzie je nosić.

Jak zapiąć spinki do mankietów?

Kiedy już spinki do mankietów zostaną wybrane, pozostaje jeszcze jedna kwestia – jak je zapiąć? Podstawowa sprawa, o której należy pamiętać to fakt, że tego rodzaju gadżety pasują tylko i wyłącznie do koszul, których mankiety są pozbawione guzików lub są sztywne i podwójnie wydłużone (tzw. french cuff lub double cuff). Zatem – jak zapiać spinki do mankietów? Żeby to zrobić, mankiet trzeba złożyć na pół, a następnie dwa jego brzegi złożyć do siebie w taki sposób, by delikatnie się stykały i tworzyły stożek. Przez złożony w ten sposób mankiet, wystarczy przełożyć spinkę i zapiać ja z drugiej strony. Gotowe!

Artykuł sponsorowany

Share