5 pomysłów na oświadczyny w święta

Okres świąteczny to doskonała okazja na to, by w romantycznych okolicznościach oświadczyć się ukochanej. Podpowiadamy, jakie są najciekawsze koncepcje na przeprowadzenie takich oświadczyn!

Dlaczego warto oświadczyć się w święta?

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy nie tylko z religijnego punktu widzenia. To właśnie w tym czasie spotykamy się w szerszym, rodzinnym gronie i spędzamy wspólnie czas, a podniosła atmosfera udziela się wszystkim. Ten czas to świetny moment na zaręczyny właśnie ze względu na to, że w święta bardzo często spotykamy się w rodzinnym gronie, co pozwala od razu przekazać bliskim radosną nowinę.

1. Podczas kolacji wigilijnej

Pierwszym, najprostszym a zarazem wyjątkowo romantycznym pomysłem na świąteczne oświadczyny jest wręczenie ukochanej pierścionka podczas rodzinnej kolacji wigilijnej. Uwaga – takie rozwiązanie będzie dobrą opcją tylko w przypadku kobiet, które lubią skupiać na sobie uwagę. W końcu nie chodzi o to, by potencjalna narzeczona zamiast ucieszyć się z niespodzianki – pokryła się rumieńcem i nie wiedziała, co powiedzieć!

2. We dwoje

Nie każda kobieta lubi, gdy wszyscy na nią patrzą. W takiej sytuacji warto jest pozostawić oświadczyny na moment, kiedy zostaniecie sami – np. po zakończeniu wigilijnej kolacji lub w innym, dowolnie wybranym momencie. Szczególnie istotne jest to, by oświadczyny miały miejsce w spokojnej chwili, a nie w ferworze przygotowań. Nerwowa atmosfera nie sprzyja romantycznym uniesieniom i o ile być może nie ma się co obawiać odrzucenia, to cała sytuacja z pewnością nie zostanie zapamiętana najlepiej!

oświadczyny w święta

3. W formie prezentu

Kolejną ciekawą koncepcją, która będzie nieco nietypową metodą na oświadczyny i z pewnością zaskoczy ukochaną, jest umieszczenie zaręczynowego pierścionka w prezencie. Odpowiednio przygotowana paczuszka z pewnością nie wzbudzi podejrzeń ukochanej, dlatego warto jest użyć większego pudełeczka, które nie będzie bezpośrednio kojarzyć się z biżuterią. To, czy pierścionek zaręczynowy będzie jedynym elementem podarunku jest uzależnione od preferencji mężczyzny, jednak zarówno dołączenie dodatkowego prezentu, jak i wykorzystanie tylko i wyłącznie pierścionka są dobrymi opcjami.

4. Romantycznie

…czyli z użyciem jemioły! Kolejnym ciekawym pomysłem jest umieszczenie pierścionka zaręczynowego w jemiole, pod którą zaprowadzimy ukochaną, by ją pocałować. Warto jednak upewnić się, że pierścionek zaręczynowy znajduje się w widocznym miejscu – tak, by ukochana przypadkiem go nie przeoczyła!

oświadczyny w święta

5. A może na choince?

Świetną metodą na oświadczyny jest również umieszczenie na choince bombki z tym najważniejszym podczas oświadczyn pytaniem. Warto jednak umiejscowić ją tak, by była łatwo widoczna i „przypadkiem” podejść do choinki wraz z ukochaną. Moment ubierania drzewka nie jest najromantyczniejszą okolicznością na oświadczyny, ale świąteczny czas, gdy choinka stoi w pokoju – jak najbardziej!

Jak widać, koncepcji na ciekawe oświadczyny jest naprawdę wiele. Życzymy powodzenia w organizacji tego ciekawego wydarzenia i mnóstwo szczęścia na przyszłej, wspólnej drodze życia!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Black Friday, czyli Czarny Piątek, który do niedawna był wyłącznie…