Pomysły na Black Friday. Black Friday o czym nie zapomnieć?

Black Friday, czyli Czarny Piątek, który do niedawna był wyłącznie świętem zakupowym za oceanem, na dobre wpisał się w kulturę Europejczyków. My, Polacy również coraz chętniej w nim uczestniczymy, polując na niepowtarzalne okazje. Jak zatem zorganizować Black Friday dla swoich klientów? Oto kilka kroków do świetnych rozwiązań marketingowych, które sprawią, że w tym roku Czarny Piątek w Twoim biznesie będzie wyjątkowy.

Promocje – jak je zaplanować?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, ile powinien trwać Blach Friday w Twoim sklepie, atelier, salonie itp. Bardzo często przedsiębiorcy postawiają prowadzić promocje przez cały tydzień, z kulminacją w piątek, inni zaś wolą postawić na wielki rabat w jeden dzień. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się jednak wprowadzenie promocji w Czarny Piątek i weekend po nim. Statystyki z poprzednich lat zgodnie wykazują, że najlepszy ruch w sklepach internetowych i usługach (w dobie pandemii możemy sprzedawać vouchery na inne daty, jeśli mamy przestój) w weekendy, ponieważ wtedy mamy więcej czasu na zakupowe szaleństwa.

Jakie promocje wprowadzić?

Należy również pomyśleć nad formą promocji. Jedną z najbardziej popularnych jest rabat procentowy na produkty lub usługi. Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla klienta, jednak by go przyciągnąć, musi być to znaczny i pokaźny procent, zaczynający się od 30-40%. W obecnym czasie jesteśmy zalewani wieloma okazjami, a takie zniżki jak 10 czy 20% mogą nie być na tyle atrakcyjne. Rabat może być naliczony od razu bądź występować w postaci kuponu rabatowego w zamian za zapisanie się do newslettera. Kod rabatowy należy umieścić również na swoich social mediach.

Dobrym sposobem na przykucie uwagi nowych, jak i stałych klientów jest gratis dodawany do zamówienia powyżej określonej kwoty. Wtedy to goście naszego sklepu, salonu lub atelier, mogą zrobić większe zakupy, niż planowali, by móc otrzymać prezent. Aby zaplanować tego typu atrakcje dla klientów, musimy zamówić odpowiednią ilość gratisów, a także określić opłacalny dla nas próg kwotowy. Dobrze jest również wybrać odpowiedni, adekwatny do zaangażowania gości sklepu gratis.

Black Friday o czym nie zapomnieć?

Co jeszcze można w tym kierunku zrobić?

W dużej mierze możemy skupić się na naszych stałych klientach i uhonorować ich wyjątkowym kodem rabatowym, stworzonym specjalnie dla nich. W tym celu możemy zaprojektować spersonalizowane kupony, wysyłane za pośrednictwem newslettera. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, mogą być to uniwersalne, jednak starannie sporządzone grafiki promocyjne, ulokowane zarówno w wiadomościach mailowych, jak i w mediach społecznościowych. Bardzo ważne jest, by grafiki te przykuwały uwagę i zawierały najważniejsze informacje dotyczące promocji w naszym biznesie.

Program lojalnościowy

W Czarny Piątek możemy także uruchomić program lojalnościowy lub podwoić w nim punkty, nagrody za stałe zakupy. Klienci, którzy i tak planowali odwiedzić nasz sklep lub salon będą pozytywnie zaskoczeni, o czym mogą poinformować także innych, naszych nowych potencjalnych gości. Programy lojalnościowe na dłuższą metę są bardzo dobrą strategią marketingową, ponieważ tworzą one przywiązanie do danego sklepu, czy też salonu. Dzięki temu są oni przyzwyczajeni, a my mamy pewność, że do nas powrócą.

Pamiętaj o promocji zewnętrznej!

Nieodłącznym elementem jest promocja w popularnych kanałach social media. Warto kilka dni wcześniej poinformować o planowanych działaniach. Można też skorzystać z dodatkowych forma wsparcia sprzedaży podczas Black Friday. Nasz portal oferuje co roku wyjątkową ofertę reklamową – zobacz jak było rok temu szczegóły

Podsumowując – Black Friday jest doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi nowych klientów, jak i przypomnienie o sobie tym stałym. Warto jednak dobrze go rozplanować i przygotować dla nich coś naprawdę atrakcyjnego, ponieważ obecnie mamy do czynienia z wieloma, bardzo często niezwykle dobrymi okazjami.

Te i wiele innych przydatnych prezentów znajdziecie w sklepie Xiaomi online xiaomi4you.pl, gdzie zebrano najnowocześniejszą elektronikę tego producenta oraz innych znanych marek. 

Dołącz do najlepszych ofert w tym roku napisz ewelina@feszyn.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Każde dziecko z niecierpliwością czeka na swoją Pierwszą Komunię Świętą,…