5 rzeczy, których nie wiesz o Karlu Lagerfeldzie – zdradzamy sekrety współczesnej legendy

Czarne rurki, biała koszula i okulary o ciemnych szkłach – to właśni taki obraz towarzyszy nam, gdy myślimy o Karlu Lagerfeldzie. Uchodzący za człowieka renesansu wizjoner jest odpowiedzialny za kreacje takich marek, jak Chanel czy Fendi. Czego nie wiesz o tej żywej legendzie? Oto 5 mało znanych ciekawostek o Karlu Lagerfeldzie

1. Fryzura mistrza

Karl Lagerfeld znany jest z tego, że od lat nosi niezmiennie tę samą fryzurę – półdługie włosy związane w niski kucyk. Czy wiesz, że projektant nie zmienił jej od…1976 roku? Zapytany o swoją motywację, odpowiedział w jednym z wywiadów, że był po prostu zmęczony długimi, kręconymi włosami, dlatego też spiął je z tyłu głowy – fryzura ta okazała się być tak wygodna, że nosi ją do dziś. Lagerfeld nie przepada również za kosmetykami do pielęgnacji włosów – regularnie stosuje jedynie sztuczny szampon marki Klerane.

2. Nietypowe zamiłowanie do używek

Nie pali papierosów, nie pije alkoholu, nie przepada za kawą – Karl Lagerfeld jest jedną z nielicznych zapewne osób, które można by nazwać w zasadzie bezzałogowymi. Dlaczego „w zasadzie”? Projektant ma jedną słabość – jest nią Pepsi. Pije ją jednak z wyjątkową klasą, jak najlepszy trunek na świecie – podaną w kryształowym kielichu na srebrnej tacy.

3. Słabość Karla Lagerfelda

Największą słabością projektanta jest…jego kotka Madamoiselle Choupette Lagerfeld. Choupette jest królową mediów społecznościowych, a jej profile śledzą tysiące osób z całego świata. Kotka wydała również 2 książki – „The Perfect Life of a Fashion Cat” oraz „The Scrapbook of Choupette”. Jakby tego było mało, niedawno na rynek trafiła specjalna kolekcja kolorowych kosmetyków Choupette Uemura. Karl Lagerfeld bardzo dba o swoją pupilkę, dlatego też ma ona 2 nianie i ochroniarza.

4. Co można zrobić dla mody?

Karl Lagerfeld jest doskonałym przykładem na to, że dla mody można zrobić niemalże wszystko. W 2001 roku projektant stwierdził, że jest zbyt gruby, aby nosić ubrania Hediego Slimane’a, które bardzo mu się podobały – kolekcja była jednak przeznaczona dla wysokich, szczupłych mężczyzn. Dlatego też w 13 miesięcy schudł 40 kilogramów, aby zmieścić się w rozmiar 28. Swoją historię spisał w książce „Karl Legerfeld Diet”. Spytany o swoją motywację do utrzymywania szczupłej sylwetki, Legerfeld przyznał otwarcie, że „jego jedyną ambicją jest noszenie dżinsów w rozmiarze 28”.

5. Nie nosi Chanel

Choć Lagerfeld stoi na czele Chanel od 1983 roku i tchnął w firmę swoją wizję, nigdy nie widziano go w ubraniach z metką marki. Dlaczego? Zapytany o to, dlaczego nie nosi ubrań stworzonych według własnego pomysłu, odpowiedział, że chce jak najdłużej czuć się młodo, dlatego też chętniej sięga po kolekcje przeznaczone dla młodszych mężczyzn. Poza tym Lagerfeld celuje w maksymalny minimalizm w modzie i zapachach. Uwidacznia się to nawet we flakonikach perfum sygnowanych jego nazwiskiem – są one ukierunkowane na minimalizm w najczystszej postaci.

Materiał zewnętrzny

Share