Daszki szklane nad drzwi – jeden element aranżacyjny, wiele funkcji

daszki szklane

Daszki szklane nad drzwi to konstrukcja tzw. małej architektury, często bywa pominięty w projekcie architektonicznym, co może wynikać z nieświadomości konstruktorów. Element ten spełnia bowiem wiele ważnych funkcji – od dekoracyjnych przez użytkowe. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w zadaszenie, bez względu na to, czy zawiśnie ono nad drzwiami domu rodzinnego czy też lokalu użytkowego.

1. Daszki szklane chronią przed niesprzyjającą pogodą

Każdy choć raz znalazł się w sytuacji, w której nie zabrał z domu przeciwdeszczowej odzieży czy parasola i w pośpiechu wystukiwał kod na domofonie, lub szukał kluczy, by nie przemoknąć do reszty. Daszki szklane skutecznie rozwiązują ten problem, osłaniając domowników przed deszczem czy śniegiem i pozwalając spokojnie znaleźć klucze czy poczekać na otwarcie drzwi przez właściciela lokum.

2. Daszki szklane przedłużają trwałość innych elementów budynku

Daszki szklane ochraniają wszystkie elementy, które znajdują się pod nim, a więc oświetlenie zewnętrzne, elewację, skrzynkę pocztową, czy domofon. Dzięki temu można uniknąć kosztownych napraw i częstych renowacji, a zabezpieczone elementy na długo zachowają swoją funkcjonalność oraz nasycone kolory.

3.  Daszki szklane przydają nowoczesności każdej nieruchomości

Bez względu na to, czy aranżujemy przestrzeń komercyjną czy prywatną, z pewnością zależy nam na eleganckim i modernistycznym wyglądzie już od progu. Daszki szklane doskonale sprawdzą się zarówno jako uzupełnienie nowoczesnego budynku, jak i element kontrastowy z bryłą o tradycyjnym charakterze. Nie warto oszczędzać i sięgać po zadaszenia wykonane z plexi czy poliwęglanu, nie dość, że będą wyglądały pospolicie, to ich trwałość pozostawi wiele do życzenia.

daszki szklane
Daszek szklany, wykonanie – frima Prolinea | źródło: prolinea.eu

4. Daszki szklane ze szkła hartowanego to gwarancja użytkowania przez wiele lat

Szkło hartowane, z którego wykonane są daszki szklane, zachowują estetyczny wygląd przez cały okres eksploatacji. Warto również podkreślić, że surowiec ten jest ekologiczny, a przy tym zupełnie bezpieczny. Szkło przechodzi bowiem proces laminacji – tafle są ze sobą połączone za pomocą warstwy specjalnego kleju. Dlatego nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia konstrukcji, szkło nie rozbije się na drobne, ostre fragmenty, tylko pozostanie na lepkiej folii w formie pajęczyny.

5. Daszki szklane dopasują się do stylu architektonicznego budynku

Daszki szklane mogą być wykonane ze szkła bez bezbarwnego, mlecznego lub barwionego na dowolny kolor. Dodatkowo tafla może być przyozdobiona ornamentem roślinnym lub kwiatowym. Z kolei dla dodatkowej ochrony przed promieniami słonecznymi, warto postawić na szkło przyciemniane.

Daszki szklane od Prolinea – trwałość w eleganckiej formie

Jeśli szukasz firmy, która tworzy trwałe i nowoczesne daszki szklane, sięgnij po usługi marki Prolinea. Specjaliści wykonują konstrukcje przy użyciu szkła hartowanego, które otrzymało certyfikat jakości od Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie. W bogatej ofercie znajdziesz również kabiny szklane, panele do kuchni czy eleganckie, przeszklone windy. Dołącz do grona zadowolonych klientów firmy Prolinea i wybierz daszki szklane – dokładnie takie, jakich oczekujesz.

Artykuł sponsorowany

Share