Afrykańskie inspiracje w polskiej modzie

Podobnie jak Afryka, tak i trend etno ma wiele oblicz. Inspiruje afrykańska przyroda, fauna, tradycyjne stroje rdzennych mieszkańców kontynentu. Zobacz czy płynący z puszczy i pustyni język przemówił także do polskich projektantów.

Flora

Zwiedzanie Afryki rozpoczniemy od przejażdżki po gorącej sawannie. Zgaszone kolory spieczonej od słońca ziemi, suchej roślinności i z rzadka pojawiających się akacji stanowią bazę stylu safari. Najbardziej rozpoznawalnym elementem tego trendu jest beżowa szmizjerka. Na przykładzie tej z oferty marki Tova łatwo dostrzegalne są najważniejsze zalety tego modelu. Sukienka pozbawiona dodatków doskonale wpisuje się w biurowy dress code. Po wyjściu z pracy wystarczy ubrać do niej kolorowe kolczyki w barwach ziemi, drewnianą bransoletę, a szpilki zamienić na wygodne espadryle. Tym sposobem uzyskujemy modną, casualową stylizację.

feszyncom_001_a

Sukienki TOVA

Fauna

Sawannę przemierzają także stada gazel, zebr i żyraf. W trawach czają się zaś groźne gady i drapieżniki. Nie musisz się jednak niczego obawiać. Ubrania ozdobione zwierzęcymi wzorami zapewnią Ci doskonały kamuflaż. Największym powodzeniem wśród polskich projektantów cieszy się motyw skóry węża. W ofercie marki Muso znajdziecie jego bardzo ciekawą, niebieską wersję. Pasków zdobiących skórę zebry nie powstydziłby się żaden kreator z branży mody. Nic więc dziwnego, że graficzny, czarno biały wzór pojawia się na ubraniach nader często.
Projektanci często lubią pożyczać także cętki. Choć wzór ten nie cieszy się zbyt dobrą sławą, to warto pamiętać o tym, że stosowany w odpowiedniej ilości wcale nie musi wyglądać tandetnie.

feszyncom_001_b

Bluzki TOVA

Ludzie

Wreszcie docieramy do niewielkiej wioski. To co tam widzimy zupełnie odbiega od naszego europejskiego poczucia smaku. Afrykanki lubują się w kontrastach barwnych, wyrazistych wzorach i kolorowej biżuterii. Jeśli tam ubierzesz się we wzorzystą sukienkę zapewne nie będziesz się niczym wyróżniać. Na polskiej ulicy sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Etniczne motywy pozwalają nam na wyeksponowanie swojej odrębności i stylu bycia. Może właśnie dlatego upodobały je sobie wyznawczynie stylu boho. Dla osób, które nie mają aż tyle odwagi mamy też pośrednie wyjście – sukienkę od Kumi, ozdobioną wyłącznie brązowym wzorem. Ma on wyraźnie afrykańską genezę, ale kolorystyka jest zdecydowanie bardziej stonowana.

feszyncom_001_c

Spódnice Bialcon

Zapraszamy do sklepu online Balladine.com i do salonów firmowych.

Artykuł sponsorowany

Share