Aktualne trendy w urządzaniu łazienek

W urządzaniu łazienek trendy zmieniają się szybko. Coraz częściej jednak projektanci przemysłowi stawiają na klasę i elegancję.

Wanny

Coraz większa jest popularność wanien wolnostojących. Potrafią one dodać każdej łazience szyku i elegancji. Szczególnie dobrze prezentują się te z mosiężnymi, nierzadko zdobionymi nóżkami i taką baterią. Wanna retro będzie się dobrze sprawdzać w każdej eleganckiej łazience, nawet jeśli meble i pozostałe sprzęty są raczej nowoczesne.
Innym, popularnym typem wanien w dalszym ciągu pozostają te, które oferują opcję hydromasażu. Nie dość, że pozwalają na dodatkowy relaks, to jeszcze mogą mieć naprawdę designerski wygląd.

wanna-w-lazience

Kabiny prysznicowe


Obecnie, często wybierane modele kabin prysznicowych mają kwadratowy lub półokrągły kształt. Projektanci starają się zminimalizować ilość elementów nieszklanych – łączeń, listw i tym podobnych. Dzięki temu, kabina prysznicowa idealnie wpasowuje się w wystrój łazienki i w zasadzie każdy styl. Ciekawie też prezentują się we wnętrzach kabiny bez brodzików, gdzie pod prysznicem stoi się w zasadzie na podłodze. Wybierając taką kabinę trzeba postarać się o fachowców, którzy tak zamontują poszczególne elementy, aby woda swobodnie spływała do odpływu, a reszta podłogi w łazience nie była zalana.

prysznic-w-lazience

Lustra

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę w zgodzie z najnowszymi trendami i sprawić, żeby była bardzo stylowa i nowoczesna, warto jest zainwestować w eleganckie lustro. Ostatnio zyskują na popularności modele bez ram, które łatwo jest dopasować do reszty wystroju danego wnętrza. Wybierając miejsce na powieszenie lustra, warto od razu zastanowić się, gdzie jesteśmy w stanie zainstalować dobre oświetlenie. Dobrą praktyką będzie jeśli wybierzesz, lampy po obu bokach lustra.

lustro-w-lazience

Kafelki


Czymś, co na pewno sprawia, że łazienka zyskuje pod względem estetycznym są ładne kafelki. Popularne są wszelkie odcienie szarości, brązu oraz biel i czerń. Często też, dla wprowadzenia ciekawego designu łączy się różne rodzaje kafli, na przykład na jednej ze ścian układając płytki w kontrastującym kolorze lub o innym wzorze.

kafelki-w-lazience

Urządzając łazienkę warto pamiętać, że jest ona miejscem, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu. I dlatego powinna być z jednej strony urządzona praktycznie, ale z drugiej – zapewniać możliwość relaksu.

Share