Aloesowe wsparcie w zapuszczaniu zdrowych włosów – jak działa aloes na włosy

Aloesowe wsparcie w zapuszczaniu zdrowych włosów

O wielu właściwościach aloesu wiemy już powszechnie. Stosujemy go regularnie na rany i oparzenia oraz jako substancję nawilżającą skórę. Coraz więcej osób decyduje się również na picie soku z aloesu, który wzmacnia odporność, reguluje ciśnienie krwi i poziom tłuszczu w organizmie. Niedawno odkryto również, że aloes może być genialnym środkiem stymulującym porost włosów, który równocześnie nada im piękny i zadbany wygląd. Jak działa aloes na włosy?

W jaki sposób korzystać z aloesowej pielęgnacji na włosy? Czego potrzebujemy i w jaki sposób może to pomóc w codziennej pielęgnacji?

Aloesowe korzyści dla włosów

Aloes jest rośliną bardzo wielofunkcyjną. W jego składzie znajduje się ponad 150 składników aktywnych, dzięki którym często bywa określany jedną z najbardziej wartościowych roślin na świecie. Jak działa na nasze włosy?

W składzie aloesu znajdują się proteazy, enzymy silnie wspomagające leczenie i naprawę uszkodzonych komórek skóry. Wpływa to korzystnie również na same włosy. Mówiąc najprościej – im zdrowsza skóra głowy, tym piękniejsze i gęstsze włosy. Regeneracja komórek wpływa bowiem również na dobrą kondycję mieszków włosowych.

Wspomniane enzymy odpowiadają również za stymulację mieszków włosowych, a co za tym idzie za wzrost nowych włosów, na miejsce tych, które już utraciliśmy.

Aloes ma ponadto działanie kojące i przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu skóra głowy jest w jeszcze lepszej kondycji, znikają też problemy z łupieżem.

Oprócz wspomnianych wcześniej enzymów w aloesie znajdują się również inne substancje, wpływające w znaczący sposób na kondycję włosów. Możemy wymienić choćby: proteiny, witaminy i minerały, silnie odżywiające oraz nawilżające skórę i same włosy.

Jak stosować aloes na włosy?

Jak już zostało to wcześniej powiedziane, w przypadku preparatów kosmetycznych na bazie aloesu możemy mówić o silnie nawilżających i odżywczych właściwościach tej rośliny. Wchłania się ona zdecydowanie szybciej niż woda, utrzymując przy tym wysoki poziom nawodnienia skóry przez długi czas.

W jaki sposób aloes na włosy działa ?

Przede wszystkim działa na skórę głowy. Zawarte w jego składzie aminokwasy i enzymy pomagają utrzymać ją w dobrej kondycji, a dzięki temu stymulują wzrost nowych włosów.

Jeśli zależy nam szczególnie na zwiększeniu ilości nowych włosów, warto przetestować domowe maseczki na bazie aloesu lub skorzystać z gotowych produktów pielęgnacyjnych, np. z oferty NajlepszyAloes.pl. W jaki sposób je przyrządzić?

Mieszanka aloesu i oleju rycynowego

Świetnie sprawdzają się maski z rozdrobnionego miąższu z aloesu połączonego z olejem rycynowym. Oba produkty miesza się aż do uzyskania w pełni gładkiej masy, a następnie nakłada ją na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem samych końców i obszaru tuż przy skórze głowy. Należy założyć czepek, dodatkowo warto zabezpieczyć go też ręcznikiem, który nie dość, że uchroni przed przesuwaniem się całej konstrukcji, to jeszcze dodatkowo ogrzeje włosy. Wówczas maseczka będzie się znacznie lepiej wchłaniać. Aloes należy pozostawić na włosach przez całą noc, a rano spłukać chłodną wodą i szamponem. Dla uzyskania w pełni zadowalającego efektu, na koniec można użyć jeszcze odżywki.

jak działa aloes na włosy

W jaki sposób działa taka maseczka? Zarówno aloes, jak i olej rycynowy pobudzają włosy do szybszego i bardziej intensywnego wzrostu, a przy tym dodają im objętości. Stymulują cebulki do wzrostu nowych włosów oraz mocno nawilżają i odżywiają je na całej długości, chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi i rozdwajaniem końców.

Maseczka z aloesu i miodu

Można również postawić na mieszankę aloesu z miodem. Do jej przyrządzenia potrzebny jest aloes, olej kokosowy i odrobina miodu. Wszystkie trzy składniki miesza się do uzyskania gładkiej i jednorodnej masy, którą następnie aplikuje się na włosy i skórę, dokładnie ją masując. Preparat pozostawia się na 25 minut. Warto założyć czepek oraz ręcznik, żeby utrzymać odpowiednią temperaturę, dla lepszego wchłaniania kosmetyku. Po upływie ustalonego czasu, maskę usuwa się podobnie, jak było w przypadku wcześniejszej – wodą i szamponem, a efekt uzupełnia się dzięki zastosowaniu odżywki na koniec.

Opisana maska działa bardzo odżywczo i wzmacniająco na włosy, dzięki czemu zdecydowanie szybciej rosną i są cały czas w dobrej formie.

Domowa pomoc dla włosów

Aloes to roślina o olbrzymim zastosowaniu i niezmiernie przydatnych właściwościach. Sprawia, że nasze włosy mogą odzyskać blask, zdrowy i piękny wygląd, a przy tym znacząco się wzmocnić i przestać wypadać. Zdecydowanie warto zatem wprowadzić aloes do codziennej pielęgnacji włosów.

Aloes to prawdziwy, naturalny skarb dla zdrowia i urody. Wykorzystuje się go w zrównoważonej diecie, w kosmetykach i produktach leczniczych.

Artykuł sponsorowany

Share