Aranżacja wnętrz – nigdy nie była taka prosta! Zrób to sam, z darmowym programem!

program do aranżacji wnetrz (2)

W dzisiejszych czasach, szczególną uwagę przywiązujemy do aranżacji wnętrz. Chcemy, aby nasz dom, czy mieszkanie było komfortowe, przytulne, a przestrzeń odpowiednio wykorzystana. Z biegiem lat pojawiły się różne style aranżacji wnętrz m.in. skandynawski, industrialny czy retro. Każdy z nich ma swój specyficzny charakter i swoją wyjątkowość. Współczesna technologia, daje nam niesamowite możliwości, między innymi – samodzielnego projektowania wnętrz, bez konkretnych umiejętności. Zastanawiasz się jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł.

Bezpłatny program do aranżacji wnętrz

Kupiłeś dom lub mieszkanie? Masz własny pomysł na aranżacje swoje salonu czy sypialni? Świetnie. Na rynku dostępna jest bezpłatny program, dzięki któremu bez problemu możemy rozmieścić różne meble i artykuły dekoracyjne. Z pCon Planner, stworzysz wizualizacje na miarę swoich potrzeb. Rozmieścisz bez problemu szafę, kanapę czy dywan. Za pomocą pCon Planner  przygotujesz odpowiednią dokumentację techniczną i rysunki, ale także stworzysz przestrzenną wizualizację niczym prawdziwa fotografia. Nie ma znaczenia, czy już kiedyś korzystałeś z podobnych programów, czy jesteś laikiem. Wystarczy komputer, pomysł i kilkanaście minut.

Dlaczego warto skorzystać z pCon Planner?

Samodzielna obsługa

Nie wymaga ona konkretnego szkolenia czy wiedzy. Interfejs jest bardzo intuicyjny. Program dostarcza jednak wiele różnych tutoriali, które ułatwiają nam obsługę tego programu. Z filmików można nauczyć się samodzielnej obsługi w kilka minut.

Obsługa w języku polskim

To dla wielu ludzi ogromna zaleta, szczególnie dla tych, którzy mają problem z językiem obcym. Łatwe menu i intuicyjne poruszanie się sprawia, że łatwo znaleźć potrzebne funkcje.

Własna biblioteka modeli 3D

To chyba największa zaleta tego programu. Można pobrać pasujące modele z katalogów różnych dostawców. Autorzy stale ją aktualizują – dodając kolejne firmy z branży wnętrzarskiej. Łatwo znaleźć meble, oświetlenie czy dodatki. Można dodawać do swojego projektu modele CAD w różnych formatach (DWG, SKP, 3DS, etc.)

Dodatkowym plusem jest to, że od razu wiemy gdzie daną rzecz możemy kupić, dzięki informacji z jakiego sklepu pochodzi dana sofa, szafa czy lapa. Nie są to wymyślone meble czy dekoracje, cały program jest zintegrowany z prawdziwymi sklepami i ich sprzętem.

Oglądaj swoje projekty 360°

Każdy projekt można oglądać z różnej perspektywy, to kolejna zaleta warta uwagi. To nie tylko nieruchomy obraz. Perspektywa przechodzenia miedzy różnymi pomieszczeniami, daje ogromne możliwości. Możemy coś dodać, usunąć, zmienić styl w bardzo prosty sposób.

Czas realizacji

Czas jest bardzo szybki. Nie musisz długo czekać na gotową wizualizację. Silniki renderujące pozwalają uzyskać dobry jakościowo program.

Dodatkowo:

Planujesz studia związane z aranżacją wnętrz?

Ten program jest dla Ciebie! Nawet jeśli nie potrzebujesz zmienić wystroju swojego pokoju, zawsze możesz przetestować swoje umiejętności. Sprawdzić, czy masz smykałkę do aranżacji albo się w niej podszkolić.

Aranżacja sklepu

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i planujesz otworzyć sklep lub zmienić wygląd już istniejącego – pCon Planner – daje taką możliwość. Zaplanujesz przestrzeń dla sklepu odziezowego wraz z garderobą czy sklepu z kosmetykami w odpowiednimi półkami. W bibliotece zdjęć dostępne są akcesoria do popularnych mebli wyposażenia wnętrz. Zobacz tutaj: https://catalog.pcon-solutions.com/#GATEKEEPER_ID=5bfd77857bc68&cep=abm:0&lang=pl

Podsumowanie

pCon Planner to darmowy program, za pomocą którego szybko i samodzielnie stworzysz wizualizacje salonu, garderoby czy pokoju dziecka. Jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dostępne tutoriale ułatwiają prace i pokazują wiele możliwości. Program daje wiele możliwości za sprawą dostępnych bibliotek 3D, które zawierają meble, dywany, oświetlenie czy inne materiały dekoracyjne z konkretnych sklepów, także z tych z polski. Dziki temu możemy szybko oszacować koszt i zoptymalizować budżet na wystrój wnętrz.

Share