Babski wyjazd na Mazury – jak zaplanować?

babski wyjazd

A więc zapadła decyzja – wspólny wyjazd z koleżankami na Mazury! Z dala od codzienności, pracy, partnera – tylko Wasza grupa i czas na przyjemności. Być może macie do dyspozycji zaledwie dwa lub trzy dni, więc warto tak zaplanować czas, by spędzić go jak najmilej i wrócić do domu z głową pełną wspomnień.

W haśle „Mazury – cud natury” nie ma słowa przesady. 2600 jezior, gęste lasy, urocze miasteczka, a dla spragnionych kontaktu z piękną architekturą – atrakcje sąsiadującej Warmii. Nawet krótki pobyt na Mazurach to gwarancja fantastycznie spędzonego czasu i cudownych doznań estetycznych i smakowych, bo w trakcie pobytu warto spróbować lokalnych specjałów. Kilka dni na Mazurach potrafi też ukoić nerwy – wystarczy wziąć głęboki oddech i wciągnąć do płuc świeże powietrze.

Zakochaj się w Mazurach

Mazury są popularne od lat: w przeszłości chętnie odpoczywali tu artyści, a literaci szukali natchnienia (żeby wspomnieć o Leśniczówce Pranie, w której mieszkał i tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński). Dziś na Mazury przyjeżdżają miłośnicy sportów wodnych, rowerzyści, którzy mają do dyspozycji 300 km Mazurskiej Pętli Rowerowej, ale także piękne tereny wokół jezior, osoby chcące spacerować lub w inny sposób odpoczywać w pięknych okolicznościach przyrody. Miejsce dla siebie znajdą także osoby, które lubią kurorty – te z kolei zachęcają szerokim wyborem restauracji, możliwością spacerów wokół portu i wypłynięciem na rejs wycieczkowy.

Jednym słowem: trudno poczuć się tu rozczarowanym. Mazury to też idealne miejsce do zorganizowania spotkania z koleżankami. Wybierzcie aktywność, która sprawia przyjemność Wam wszystkim – i pozostaje już tylko się spakować!

Babski wyjazd do Hotelu Azzun

Jeśli jesteście gotowe na różne atrakcje – w tym kulinarne oraz możliwość skorzystania z basenów i strefy SPA – zatrzymajcie się w Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness w Barczewie. To miejscowość położona 20 km od Olsztyna. Z warszawy dojedziecie wygodnie trasą DK7 w 2,5 godziny (221 km). Taka sama odległość dzieli Barczewo od Białegostoku i Gdańska. Z Łodzi i Poznania dojedziecie w nieco ponad 3 godziny.

Na miejscu do Waszej dyspozycji są wygodne pokoje o różnych standardach. Możecie wynająć pokoje jednoosobowe lub zamieszkać razem, co może jeszcze łatwiej przywrócić różne studenckie wspomnienia. Każdego ranka zapraszamy Was na śniadanie (w cenie pobytu), a później możecie korzystać z różnych atrakcji, które znajdują się na rozległym terenie naszego hotelu. Zyskacie nieograniczony dostęp do term, co bardzo przyda się, jeśli przyjedziecie poza sezonem lub pogoda w czasie waszego pobytu okaże się kapryśna.

babski wyjazd do spa

W strefie term możecie skorzystać z:

  •       basenu solankowego o długości 15m z przeciwprądem,
  •       basenu zainspirowanego tradycyjnymi Termami Rzymskimi,
  •       basenu w grocie z muzyką słyszalną pod wodą (podwodna muzykoterapia),
  •       dwóch ośmioosobowych jacuzzi
  •       łaźni parowych o zróżnicowanej temperaturze,
  •       sauny suchej 45°C,
  •       sauny suchej 95°C,
  •       frigidarium –wodospadu do schładzania ciała,
  •       wiadro bosmańskie,
  •       tepidarium podgrzewana leżanka przy wannach jacuzzi.

A to jeszcze nie wszystko!

Co robić w czasie babskiego pobytu na Mazurach?

Regenerację możecie kontynuować w strefie SPA. Nasze zabiegi opierają się na kulturze Wschodu. Szczególnie polecamy Ceremoniał Hammam, czyli masaż na podgrzanym kamieniu wraz z peelingiem ciała w pianie, który pozostawia skórę odżywioną i ujędrnioną. Więcej o zabiegach przeczytacie na naszej stronie internetowej. Gwarantujemy, że z chwilą wyjścia z term oraz zabiegów poczujecie, że ubyło Wam lat!

Po zabiegach możecie sprawdzić, co przygotował zespół kucharzy z restauracji Sofra. Jej wystrój jest inspirowany orientem, ale można w nim z łatwością wyczuć nowoczesną, luksusową nutę. Nasi kucharze korzystają ze świeżych składników z własnego ogródka.

W czasie babskiego wyjazdu świetnie zorganizujecie czas na terenie hotelu, ale jeśli zechcecie wyjść, możecie pojechać pozwiedzać pobliski Olsztyn. Na uwagę zasługują Stare Miasto, zamek kapituły warmińskiej, w której mieszkał Mikołaj Kopernik, a widocznym śladem jego kilkuletniego pobytu jest zapisana przez niego doświadczalna tablica astronomiczna na ścianie krużganka. W mieście Kopernika znajdują się także planetarium i obserwatorium astronomiczne. To jedyne w Polsce miejsce, w którym można zobaczyć okruchy skał księżycowych przywiezione na Ziemię przez załogę misji Apollo 11.

Możecie też wypożyczyć rowery albo kijki do nordic walking. Jeśli przyjedziecie do nas zimą, zapytajcie o możliwość zorganizowania kuligu lub ogniska. Powiedzcie nam, jak chciałybyście spędzić swój wyjątkowy weekend w babskim gronie, a my zrobimy wszystko, by był to niezapomniany czas!

Artykuł sponsorowany

Share