Biała koszula – element garderoby zarezerwowany nie tylko dla mężczyzn

Biała koszula
Fot. www.magneticsklep.pl

Biała koszula kojarzy się nam przede wszystkim z eleganckim, męskim strojem. Moda lubi jednak zaskakiwać, dlatego też coraz częściej w damskiej garderobie pojawiają się elementy zarezerwowane niegdyś jedynie dla mężczyzn. Nie inaczej jest z klasyczną białą koszulą. Wiele pań nie wyobraża sobie, aby mogło zabraknąć jej w ich szafie. Jak się bowiem okazuje jest to element garderoby zarezerwowany nie tylko dla mężczyzn.

Niegdyś istniała wyraźna granica pomiędzy męskim i damskim strojem. Uważano, że płci pięknej nie przystoi nosić spodni ani innych elementów męskiej garderoby. Moda lubi jednak zaskakiwać i już w latach dwudziestych XX wieku odważono się na pewną rewolucję, która zapoczątkowała szereg zmian. Od tego czasu w kobiecych szafach zagościła duża różnorodność, której wyrazem stały się męskie akcenty. Jednym z nich jest klasyczna biała koszula.

Koszula to luźny i wygodny strój niezastąpiony w licznych stylizacjach.

W zależności od tego, jaki model wybierzemy, będziemy mogły dostosować ją do każdej okazji. Wiele z nas nie wyobraża sobie swojej szafy bez białej koszuli, jest to bowiem klasyka w damskim wydaniu, choć o zdecydowanych inspiracjach modą męską. Biała koszula to element eleganckiego stroju na oficjalne okazje, ale także sposób na zmysłowy look. W zależności od tego, z czym ją zestawimy, stworzymy niepowtarzalną stylizację.

Biznesowy look 

Biznesowe spotkania wymagają określonego stroju, który powinien charakteryzować się elegancją i pasować do oficjalnego charakteru. Doskonałym wyborem jest zatem biała koszula. W takiej sytuacji najlepiej zestawić ją z ołówkową spódnicą lub też materiałowymi spodniami. Aby nadać stylizacji nieco kobiecego szyku, warto do takiego zestawu wybrać szpilki i torebkę, która będzie wyróżniała się kolorem lub fakturą.

Zmysłowa elegancja

Biała koszula to także doskonały wybór na nieoficjalne spotkania. Wyjście z przyjaciółmi, a może zabawa w klubie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć białą koszulę. Ważne jednak, aby widzieć, z czym ją połączyć. O poradę zapytaliśmy przedstawicielkę sklepu Magnetic z modą damską.

W nieoficjalnej sytuacji białą koszulę najlepiej połączyć z dżinsowymi lub skórzanymi rurkami, a na wierzch narzucić ramoneskę. Wszystko to sprawi, że strój nabierze zmysłowego charakteru, a my będziemy czuć się naprawdę wyjątkowo. Można zdecydować się także na bardziej ekstrawaganckie dodatki. Buty czy torebka o wyraźnych wzorach, a może ciekawa biżuteria – te elementy z pewnością spowodują, że stylizacja stanie się niezwykle kobieca.

Nie ulega wątpliwości, że biała koszula to element garderoby, który z powodzeniem może być noszony przez kobiety. W zależności od tego, z czym ją zestawimy, stworzymy niepowtarzalną stylizację na każdą okazję.

Artykuł sponsorowany

Share