Nie trać czasu na obsługę księgowości! Skorzystaj z usług biura rachunkowego

biuro rachunkowe

Perspektywa kontroli z Urzędu Skarbowego spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Jeśli jesteś jednym z nich, zamiast przechodzić przyspieszony kurs z księgowości, powierz księgowość swojej firmy profesjonalistom. Co zyskujesz, powierzając swoje sprawy biuru rachunkowemu?

Płacenie podatków i prowadzenie księgowości to czynności, których wiele osób boi się i podchodzi do nich bardzo niechętnie. Niektóre z nich nawet są w stanie zrezygnować z marzeń o własnej firmie, byle tylko nie zajmować się żmudnymi i skomplikowanymi rozliczeniami. Nikt jednak nie powiedział, że prowadząc firmę trzeba samemu zajmować się tymi rzeczami. Pomysł na prowadzenie firmy i zarządzanie personelem to wystarczająco trudne zadania, a wszystkie sprawy administracyjne lepiej powierzyć komuś, kto się na tym zna. W jaki sposób może Ci pomóc biuro rachunkowe?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe, np. biuro rachunkowe Poznań oferuje usługi w zakresie księgowości, doradztwa, podatków oraz czynności administracyjno-prawnych. Współpracę z biurem rachunkowym warto rozpocząć od razu po założeniu firmy. Biuro rachunkowe pomoże Ci w formalnościach związanych z rokiem obrachunkowym, takich jak otwarcie i zamknięcie rachunku obrachunkowego czy tworzenie planu kont. Biuro rachunkowe księguje faktury i rozliczenia, obsługuje przychody i rozchody firmy. To pomoc, która szczególnie przyda się w pierwszym roku prowadzenia działalności, abyś mógł określić, w jakim kierunku rozwijać firmę. Biuro rachunkowe może też prowadzić księgi handlowe.

Nieoceniona pomoc w podatkach

Biura rachunkowe doskonale sprawdzają się we wszelkich formalnościach związanych z płaceniem podatków. W zakres kompetencji biura rachunkowego wchodzi ustalenie właściwości miejscowej dla celów podatkowych, doradztwo w kwestii najkorzystniejszej formy opodatkowania, rejestracja VAT w US, rozliczanie VAT (wyliczanie zobowiązań z tytułu VAT, w tym PIT, CIT) czysporządzanie deklaracji VAT7 i VATUE. Biuro rachunkowe może też za Ciebie sporządzać i wysyłać roczne rozliczenia PIT.

Brak problemów z obsługą kadrowo-płacową

Biuro rachunkowe może też przejąć na siebie obsługę kadrowo-płacową: kontrolę ważności szkoleń BHP, terminów umów o pracę lub badań lekarskich, weryfikację dokumentacji pracowniczej czy prowadzenie teczek z ewidencją nieobecności.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Przy wyborze biura rachunkowego ważna jest renoma danego biura – w końcu powierzasz jej swoje „dziecko”, jakim jest firma, a w przypadku wszelkich uchybień odpowiedzialność spoczywa na Tobie. Dlatego wybierając biuro rachunkowe, warto kierować się doświadczeniem firmy – tym, od jak dawna obecna jest na rynku i czy zatrudnia wykwalifikowany, rzetelny personel. O tym, jak bardzo rzetelne jest biuro może świadczyć informacja taka, jak zawarta na stronie biura Mega Lex z Poznania, że na przestrzeni wielu lat działalności biura żaden z jego klientów nie był wzywany przez Urząd Skarbowy. To wystarczająca zachęta, by stać się jednym z nich.

Artykuł sponsorowany

Share