Biały montaż w małej i dużej łazience

biały montaż

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z remontem bądź pracami wykończeniowymi w łazience, z pewnością wie, jak angażujący jest to proces. Elementy trzeba dobrać zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki. Biały montaż to zbiorcze określenie wszystkich prac związanych z wyposażeniem łazienki. Białym montażem można nazwać zarówno zamontowanie umywalki, czy toalety, jak również prace wykończeniowe związane z ceramiką oraz armaturą.

Na co zwrócić uwagę wykonując biały montaż?

Na początku warto wyjaśnić, że biały montaż obejmuje zarówno prace wykończeniowe związane z wykładaniem podłogi i ścian łazienki płytkami, jak również podłączanie urządzeń sanitarnych, czyli tzw. armatury. Do urządzeń montowanych podczas białego montażu można zaliczyć wannę, umywalkę, toaletę z deską, czy bidet. Gdy zdecydujemy się na wykończenie pod klucz, mamy pewność, że również w łazience zostanie podłączona cała armatura zwierająca się w białym montażu.

Istnieją różne techniki instalacji każdego elementu wyposażenia łazienki. Przykładowo wanna może być wolno stojąca lub wkomponowana pod zabudowę. W tym drugim przypadku, misa została obłożona płytkami w taki sposób, że niejako stanowi integralną część pomieszczenia łazienkowego. Istnieją zalety zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. Wiele zależy od metrażu naszego pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji domowników.

Biały montaż

Biały montaż w dużej i małej łazience

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o tym, jak duże znaczenie ma wielkość pomieszczenia łazienkowego w kontekście białego montażu. Mogłoby się wydawać, że im większe pomieszczenie, tym lepiej, ponieważ to stwarza nam więcej możliwości jeśli chodzi o aranżację. Można zdecydować się na dodatkowe urządzenia sanitarne takie jak bidet, większą wannę czy jacuzzi. Zarówno domownicy, jak i goście będą czuli się tam swobodnie i komfortowo.

Trzeba wiedzieć, że małe łazienki także mają swój urok. A nowoczesne rozwiązania w zakresie białego montażu, pozwalają nawet na kilku metrach kwadratowych stworzyć naprawdę funkcjonalną i oryginalną pod względem stylu łazienkę.

Podsumowując, biały montaż, to całość prac związanych wykończeniem łazienki oraz wyposażeniem jej w armaturę. W obecnych czasach mamy do wyboru wiele dróg, jakie możemy obrać podczas takiego procesu. Wiele będzie zależeć od metrażu pomieszczenia. Jednak ze względu na bardzo rozbudowane możliwości, nawet w pozornie małych łazienkach uda nam się zmieścić naprawdę dużo.

Artykuł sponsorowany

Share