Jak wybrać odpowiednie lustro do poszczególnych pomieszczeń?

Jak wybrać odpowiednie lustro do poszczególnych pomieszczeń?

Lustra należą do najbardziej wyjątkowych elementów dekoracji każdego pomieszczenia. Dzięki odpowiednio dobranemu modelowi będziemy w stanie zatuszować niedoskonałości wnętrza, a także wyeksponować jego największe zalety. Odpowiednio ustawione lustra sprawią także, że pokój będzie optycznie większy i głębszy, a pomieszczenie, które jest wąskie, stanie się szersze. Jakie lustra będą pasowały do naszego pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę? Dowiecie się z poniższego tekstu.

Lustra od lat są jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych w naszych domach i mieszkaniach. Służą nam nie tylko do tego, aby się w nich przejrzeć, ale także aby stworzyć odpowiednią aranżacje i nierzadko atmosferę całego pomieszczenia. W obecnie panujących trendach dotyczących wystroju wnętrz możemy spotkać różne rodzaje luster. Większe, mniejsze, z oświetleniem czy ciekawą ramą. Każde z nich ma swój unikalny charakter i spełnia różne role. Kształt lustra należy dobierać pod kątem stylu panującego w konkretnym wnętrzu, gdyż odgrywa on ważną rolę w aranżacji pomieszczenia.

Lustra proste

Standardowe lustra pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Charakteryzują się prostą ramą, bez dodatkowych zdobień. Najczęściej są kwadratowe lub prostokątne. Gdy wybieramy meble czy dodatki, to w przypadku wyboru lustra do każdego salonu, sypialni czy przedpokoju, najważniejsze jest dopasować je do stylu wnętrza. Proste lustra można powiesić w poziomie czy pionie. Jeśli chcemy powiesić je nad toaletką, łóżkiem lub komodą to lepiej, by wisiały w poziomie. Montując je na drzwiach od szafy lepiej wybrać model pionowy, gdyż pozwoli nam on ująć całą sylwetkę.

Lustra nowoczesne

Pokój dziennym czy salonie bardzo często znajduje się duża szafa, która optycznie pomniejsza przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem jest tu lustro, szczególnie jeśli posiadać będzie dodatkowe błyszczące zdobienia. Taka dekoracja sprawi, ze pomieszczenie nie bedzie „cieżkie” nabierze lekkości.

Innym sposobem jest kupno szafy z lustrem lub montaż jej na drzwiach. Wybierając szafę z lustrem, sprawimy, że pokój będzie się wydawał jaśniejszy i nieco przestronniejszy. W salonie urządzonym w nowoczesnym minimalistycznym stylu idealnie zaprezentuje się proste, nowoczesne lustro, pokryte połyskującym laminatem. Tradycyjne wnętrze natomiast będzie idealnie współgrało z lustrem stojącym. Stanie się ono świetną ozdobą, wystarczy opleść je na przykład sznurem kolorowych lampek.

Lustra z ozdobną ramą

Gdy stoimy przed wyborem odpowiedniego lustra do danego pomieszczenia, nie możemy zapomnieć również o tym, że powinno ono wkomponować się w pozostałe elementy już się tam znajdujące. Jasne, nowoczesne wnętrza są doskonałym miejsce dla luster z jednokolorowymi, minimalistycznymi ramami. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie kolorów na zasadzie kontrastu. Do białych mebli dobierzmy złotą, bogato rzeźbioną ramę.

Jednak o tym, jaki będzie efekt końcowy, powinna decydować zawsze nasza wyobraźnia oraz preferencje. Najważniejsze jest, by w czasie dokonywania wyboru lustra pamiętać o tym, że jest to ważny dodatek, który powinien wkomponować się w całość wnętrza. Oczywiście możemy również zdecydować się na modele bez ram. Wtedy przestrzeń będzie wydawać się optymalnie większa i zdecydowanie bardziej uporządkowana.

Artykuł sponsorowany

Share