Biustonosz pooperacyjny – pomagamy wybrać!

Biustonosz pooperacyjny stanowi ważny element procesu rekonwalescencji. To on chroni i zabezpiecza piersi, wspomaga gojenie ran, a także pozwala zmniejszyć widoczność blizn. Dlatego nie pozostawiaj wyboru stanika przypadkowi! W niniejszym artykule podpowiadamy, jaki biustonosz sprawdzi się u kobiety po operacji piersi.

Specjalistyczny biustonosz pełni bardzo ważną funkcję w procesie rekonwalescencji. To w dużej mierze dzięki niemu kobiety, które z różnych powodów zdecydowały się na korektę biustu, zawdzięczają ostateczny efekt operacji. Wykonany z delikatnych, oddychających i elastycznych tkanin pełni rolę bandaża i stabilizatora. Pomaga wygajać się implantom w piersiach, jak również kompresować pooperacyjne blizny, które z dnia na dzień stają się coraz mniej widoczne. Błędem wielu kobiet jest bagatelizowanie konieczności noszenia biustonosza pooperacyjnego. Zamiast niego użytkują zwykły stanik, a ten, nie zapewnia należytej ochrony, a wręcz może powodować odkształcenia czy przesunięcie implantu. Lepiej zatem nie ryzykuj i sprawdź, jak wybrać odpowiedni biustonosz pooperacyjny.

Materiał wykonania – elastyczny, usztywniany i oddychający

Materiał biustonosza pooperacyjnego powinien spełniać szereg kryteriów: zapewniać odpowiedni komfort termiczny, pozwalać skórze i ranom oddychać, a przy tym być sztywny i elastyczny. Takim wymaganiom mogą sprostać jedynie specjalistyczne biustonosze, które uwzględniają potrzeby kobiet po zabiegu.

Miej na uwadze fakt, że po operacji piersi w specjalnym staniku spędzisz minimum 12 tygodni. Przez ten czas zaleca się chodzić w nim całą dobę, dlatego lepiej wybierz dobrej jakości materiał, który zapewni ci komfort użytkowania.

Ramiączka – grube i wytrzymałe

Biustonosz powinien posiadać dość grube ramiączka, które zapewnią odpowiednie podtrzymanie i stabilizację biustu. Dodatkowo, będą one równomiernie rozkładać ciężar piersi na ramionach, odciążając jednocześnie plecy.

Komfortowe zapięcie z przodu 

Po operacji piersi należy ograniczyć ruchy ramion do minimum. Mogłyby one bowiem uszkodzić gojące się rany. Dlatego dobrze, jeśli stanik będzie posiadał zapięcie z przodu, które ułatwi jego zdejmowanie oraz wkładanie, a tobie zaoszczędzi niepotrzebnego bólu. Niestety, niewiele modeli posiada takie udogodnienie – jednym z tych nielicznych jest Aestica Zipper marki Benefit.

Uwaga na fiszbiny!

Biustonosz pooperacyjny nie może mieć fiszbin. Mogą wrzynać się one w skórę powodując dyskomfort, a nawet uszkodzić implant lub gojącą się ranę! Dlatego koniecznie sprawdź, czy dany biustonosz nie posiada czasem tego niepożądanego dodatku.

Biustonosz pooperacyjny – nie do zastąpienia przez stanik sportowy!

Obydwa modele mają wiele wspólnego, ale stanik sportowy, mimo braku fiszbin i wykonania z wysokiej jakości materiałów, nie zapewni tak dobrego podtrzymania i ochrony piersi, jak specjalistyczne biustonosze pooperacyjne. Nie ryzykuj zatem uszkodzeniem implantu czy gojących się ran, w które na domiar złego może wdać się infekcja. Warto przy tym podkreślić, że wiele biustonoszy z tej serii jest przeznaczonych również dla kobiet, które z powodów zdrowotnych zostały zmuszone poddać się operacji usunięcia piersi.

Artykuł gościnny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Mimo że witamina D dla dzieci ma bardzo duże znaczenie,…