Biustonosz w trakcie ciąży

Czy bielizna, którą nosiłaś do tej pory wciąż jest odpowiednia?

Ciąża wiąże się z wieloma zmianami zachodzącymi w ciele kobiety. Oprócz rosnącego brzuszka zmiany te okazują się najbardziej widoczne w okolicach piersi, które rosną i stają się znacznie bardziej wrażliwe oraz narażone na utratę ich naturalnego kształtu i jędrności. Właśnie z tego względu szczególnie ważne jest, aby w czasie ciąży wybrać bieliznę dopasowaną do zmieniającego się biustu. Podpowiadamy na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Biustonosz w ciąży

Zmiana biustonosza może okazać się konieczna już w pierwszych tygodniach ciąży, ponieważ to właśnie powiększony biust jest pierwszą z jej oznak. Na początku ciąży piersi stają się nie tylko nabrzmiałe, ale także czułe na dotyk i otarcia. Właściwy biustonosz pozwoli więc na zwiększenie komfortu kobiety, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia rozstępów oraz pomagając chronić biust przed utratą jędrności.

Najlepszym rozwiązaniem będzie biustonosz o mocno zabudowanych miseczkach, które zagwarantują stabilność piersi i utrzymają je na właściwym miejscu. Nie bez znaczenia jest też pas, który powinien być szeroki – dzięki temu piersi otrzymają właściwe podtrzymanie, a nasz kręgosłup zostanie odciążony, co pomoże nam uniknąć niepotrzebnego bólu i przeciążeń. Należy pamiętać, że w trakcie ciąży nasze ciało zmienia się praktycznie każdego dnia, dlatego też pas powinien mieć możliwość regulacji.

Szczególną uwagę należy poświęcić fiszbinom.

Dobrze dobrane fiszbiny to takie, które idealnie okalają piersi i nie uciskają ich w żadnym miejscu (a szczególnie w okolicach pach). Końcówki fiszbin  powinny więc celować w środek pachy, a centralna część fiszbin powinna idealnie przylegać do mostka. Taki rozstaw sprawi, że nasze piersi otrzymają idealny poziom stabilizacji. Źle dobrane fiszbiny to nie tylko dyskomfort, ale także większe ryzyko utraty ładnego kształtu biustu.

Idealny biustonosz ciążowy

To taki, który nie zawiera niepotrzebnych ozdób lub faktury, która naraziłaby delikatne piersi na dodatkowe podrażnienia. Jeżeli więc jesteś miłośniczką koronkowej bielizny wybieraj modele, które posiadają zdobienia na zewnętrznej części miseczek oraz miękką, bawełnianą wyściółkę w ich wnętrzu, co ochroni brodawki przed otarciami. Unikaj również haftów  oraz szwów i w miarę możliwości sięgaj po biustonosze z formowanymi termicznie miseczkami. Zwróć również uwagę na materiał z którego wykonana jest bielizna. Szczególnie polecane są naturalne surowce takie jak jedwab i bawełna, które zmniejszają ryzyko podrażnień oraz alergii.

Na koniec najważniejsza uwaga.

Ciało każdej kobiety zmienia się w trakcie ciąży w sposób indywidualny, dlatego nie masz możliwości przewidzenia w jaki sposób twój biust będzie wyglądał za miesiąc lub za kilka miesięcy. Z tego względu nie powinnaś kupować bielizny ,,na zapas”, ponieważ może się ona okazać nieodpowiednia dla twoich potrzeb. Aby przejść przez okres ciąży w sposób komfortowy oraz zminimalizować ryzyko podrażnień i utraty jędrności piersi dobieraj biustonosze na bieżąco na podstawie aktualnych wymiarów w biuście i pod biustem.

Bardotti.pl – biustonosze dla mam

Artykuł firmowy

Share