Botox – skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek i leczenie nadpotliwości

Botox - skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek i leczenie nadpotliwości

Pierwsze zmarszczki na twarzy pojawiają się i utrwalają między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia, w zależności od uwarunkowań genetycznych, dynamiki mimiki twarzy, a także oddziaływania czynników zewnętrznych takich, jak zanieczyszczenie powietrza. Starzenie skóry to proces naturalny, jednak nie oznacza to, że nie możemy go nieco spowolnić lub nawet trochę cofnąć. Niezwykle skuteczne w walce ze zmarszczkami jest więc wygładzanie skóry za pomocą toksyny botulinowej, czyli zastosowanie popularnego botoksu.

Czym jest toksyna botulinowa?

 Toksyna botulinowa, w języku polskim określana również mianem jadu kiełbasianego, to substancja w naturze wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Substancję tę na potrzeby zabiegów uzyskuje się z wyizolowanych szczepów bakterii, a następnie poddaje się dokładnemu oczyszczaniu. Dawki toksyny botulinowej używane do wygładzania zmarszczek są mikroskopijne i nie stwarzają niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia pacjenta. W medycynie estetycznej stosuje się toksynę botulinową typu A, która kryje się pod nazwami: Botox, Azzalure czy Bocouture. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie postawili na zabiegi odmładzające z użyciem preparatu Azzalure – sprawdzonego przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie, jednego z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych środków do ostrzykiwania. Ten nowatorski preparat powoduje długotrwały rozkurcz mięśni twarzy, ponieważ nadmierny skurcz jest główną przyczyną powstawania zmarszczek. Dzięki rozluźnieniu tkanki mięśniowej, znajdująca nad nią skóra odpręża się i wygładza. Cera staje się gładka, przyjemna w dotyku i traci nieestetyczny efekt tłustego połysku.

Wskazania do zabiegu z użyciem botoksu:

  •  uciążliwe, zbyt wyraziste zmarszczki, np. typu “lwie zmarszczki” czy “kurze łapki”,
  • utrata jędrności skóry wokół ust, powiek czy podbródka,
  • głębokie bruzdy na czole,
  • nadmierne przetłuszczanie się cery,
  • nadpotliwość,
  • burksizm (nocne zgrzytanie zębami).

Usuwanie zmarszczek botoksem – na czym polega zabieg?

Zabieg preparatem Azzalure może być wykonywany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. Za pomocą cieniutkiej igły dokonuje on iniekcji precyzyjnie odmierzonej dawki preparatu we właściwy obszar twarzy. Poddanie się ostrzykiwaniu preparatem Azzalure jest mało bolesne, a jedynym odczuciem, jakie mu towarzyszy są lekkie ukłucia. Jednak w przypadku osób o niskim progu wrażliwości na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, aby zabieg był dla nich jak najbardziej komfortowy. Właściwa, profesjonalna aplikacja preparatu z toksyną botulinową powoduje równomierne wygładzenie zmarszczek, jest nierozpoznawalna dla otoczenia, a twarz nabiera zdrowego i naturalnego wyglądu.

Botox - skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek i leczenie nadpotliwości

Azzalure – wszechstronne zastosowanie

Nowatorski preparat Azzalure ma wszechstronne działanie – nie tylko pomaga w wygładzaniu skóry, ale też jest skuteczny w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu (przewlekły stan chorobowy występujący przeważnie w nocy, który polega na silnym zaciskaniu szczęki i tarciu zębów dolnej żuchwy o górne). Dzięki ostrzykiwaniu obszaru mięśni żwaczowych, ich ruchliwość znacząco się zmniejsza, a podczas snu nie ulegają one automatycznemu kurczeniu, dzięki czemu zahamowane jest zaciskanie szczęki i tarcie zębami. Już jeden zabieg botoksu na nadpotliwość praktycznie natychmiast zatrzymuje objawy nadmiernego pocenie w okolicach pach, dłoni czy stóp. Dla wzmocnienia efektów wykonuje się serię zabiegów.

Dowiedz się więcej o zabiegach odmładzających wykonywanych w warszawskiej Klinice Miracki: http://klinikamiracki.pl/

Artykuł sponsorowany

Share