Brązowe pantofle – do jakiego garnituru?

Brązowe pantofle

Brązowe pantofle uchodzą za ostroję elegancji i stylu, są też bardzo uniwersalne. Takie obuwie pasują do niemal każdego garnituru i zawsze tworzą wspaniałą kompozycję na różnorodne okazje.

Jak dobrać buty do garnituru?

Garnitur nie bez powodu kojarzy się z ważnymi uroczystościami czy spotkaniami. W końcu ten rodzaj garderoby został stworzony właśnie do tego celu. Problem doboru obuwia do garnituru często rośnie proporcjonalnie z wagą danego wydarzenia, najwięcej trudu sprawia chyba przed własnym ślubem. Wiąże się on przecież z wielkim stresem, czasem zamiast garnituru pan młody decyduje się na smoking lub frak, a tego wyjątkowego dnia musi wyglądać idealnie.

Aby jak najłatwiej dopasować buty do garnituru, najlepiej kupować oba elementy jednocześnie. W ten sposób od razu sprawdzisz, jak się komponują i czy prezentują się znakomicie. Niestety nie zawsze masz taką możliwość. Poza tym raczej mało kto decyduje się na pełne komplety składające się z garnituru i butów na różne okazje. Zwykle też lepiej wybierać pantofle klasyczne i bez zbędnych dodatków i udziwnień. Nie dość, że są one istotą mody męskiej w kategorii obuwia, to do tego nigdy nie wychodzą z mody, a co pewien czas znów stają się trendy. Poza tym kupno butów do garnituru, które są nazbyt wyraziste, znacząco ogranicza liczbę ich zastosowań.

Brązowe pantofle – do jakiego garnituru pasują?

Buty męskie brązowe to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych pantofli, równać się z nimi mogą jedynie czarne. Na rynku dostępne są oczywiście różnorodne warianty, zarówno pod względem wzornictwa czy kroju. Oraz odcieniu – począwszy od jasne brązu przechodzącego w beż, aż po ciemny brąz niemal przechodzący w czerń. Nie ulega więc wątpliwości, że z pewnością znajdziesz buty męskie brązowe, które spełnią wszystkie twoje wymagania.

Jaka jest największa zaleta brązowych pantofli?

Otóż są one niesamowicie uniwersalne, co sprawia, że można je założyć niemal na każdą okazję. Oczywiście wiele zależy tu od ich wykończenia. Krzykliwe i pełne zdobień buty męskie brązowe sprawdzą się np. na weselu bliskich znajomych. Lepiej ich nie zakładać na ważne spotkanie biznesowe. Trzeba jednak podkreślić, że klasyczne brązowe pantofle pasują do niemal każdego garnituru.

Czarny garnitur kojarzy się przede wszystkim z pogrzebami, niejednokrotnie sprawdza się też w innych sytuacjach. Najlepiej pasują do niego czarne buty, nie oczekuj jednak, że dobierzesz parę o odcieniu takim samym jak garnitur. Dlatego też, aby nieco rozświetlić kompozycję i dodać jej nieco świeżości i lekkości, znakomitym pomysłem są właśnie brązowe pantofle.

Garnitur męski granatowy to jeden z najczęstszych wyborów wśród panu. Nie dość, że stanowi on świetną alternatywę dla czarnych garniturów, to jeszcze doskonale podkreśla męska urodę i sprawdza się przy niemal każdym wydarzeniu. Do granatowego garnituru znakomicie pasują brązowe pantofle, które czynią tę kompozycję wyjątkową. W ten sposób wprost rewelacyjne można stworzyć stylizację uniwersalną i elegancką, a do tego pełną stylu i odrobiny nowoczesności. Buty męskie brązowe komponują się też z szarymi garniturami, a także wszelkimi innymi odcieniami. Co ciekawe, brązowe pantofle niejednokrotnie noszone są też w bardziej casualowych stylizacjach, np. do białej koszuli i chinosów lub jeansów.

Cała stylizacja

Na ostateczną prezencję w brązowych butach ma wpływ nie tylko garnitur, ale też taki drobiazg, jak np. sposób sznurowania obuwia. Przy tradycyjnych półbutach lub oksfordkach najważniejsze jest, aby sznurówki jak najmniej rzucały się w oczy. Powinny być też dopasowane do koloru obuwia. Raczej nie poleca się też nowoczesnych metod sznurowania, uniwersalny i klasyczny węzeł prosty sprawdza się w każdej sytuacji.

Jeśli szukasz uniwersalnych i klasycznych butów do garnituru, doskonałą decyzją będzie kupno brązowych pantofli. Pasują one do każdego koloru garnituru, a do tego z powodzeniem możesz je nosić zarówno na weselu, jak i spotkaniu służbowym.

Materiał zewnętrzny

Share