Brazylijska przygoda

Jeśli znasz już dobrze Europę, a mas ochotę na poznanie gorącej egzotyki, być może zainteresuje Cię największe miasto Ameryki Południowej – Sao Paulo. Jest to potężna, zamieszkana niemal przez12 milionów ludzi metropolia, która przyciąga corocznie turystów z całego świata licznymi zabytkami architektonicznymi, a podczas karnawału odbywają się tam liczne parady i festyny, gdzie króluje oczywiście samba.

Ile trwa podróż do Sao Paulo?

Jeśli podróżujemy z Europy, najlepiej będzie dostać się do Sao Paulo drogą powietrzną, a więc samolotem. Nie ma z tym problemu, ponieważ każdego miesiąca startują z europejskich lotnisk loty Sao Paulo. Skąd i kiedy? Można to sprawdzić na stronie serwisu FRU, który oferuje nie tylko sprawdzenie wszystkich terminów rejsów w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale można przez niego nabyć od razu bilety lotnicze na wybrany. Warto zauważyć, że nie ma lotów bezpośrednich, a czas podróży może znacznie wydłużyć konieczność przesiadki w trasie.  Z tego powodu najdłuższa podróż może trwać nawet ok. 30 godzin. Są jednak znacznie krótsze, na które można nabyć bilety lotnicze – na przykład trwający szesnaście godzin lot z Warszawy na znajdujące się pod Sao Paulo lotnisko Guarulhos. Przesiadka ma miejsce w Amsterdamie zaledwie godzinę po przylocie do tego portu lotniczego. Dzięki serwisowi FRU nie trzeba nabywać biletów na każdy samolot oddzielnie. Płaci się od razu za połączenie z Warszawy (lub innego lotniska w Polsce) do lotniska przesiadkowego, a także za dalszy lot. Jest to bardzo wygodne rozwiązania.

Ile kosztuje taka podróż?

Koszt lotu do Sao Paulo uzależniony jest m.in. od linii lotniczych, z których usług będzie się korzystać. W przypadku większości cena za bilety na podróż tam i z powrotem zamyka się w przedziale 3,5 – 4 tysięcy złotych. Jednak szukając ofert promocyjnych można natrafić na takie wyjątkowo atrakcyjne propozycje jak podróż za kwotę poniżej 3 tysięcy. Dzięki wspomnianemu serwisowi FRU łatwo i szybko znajdzie się bilet dopasowany do posiadanego na ten cel budżetu.  Ponadto można przy nabywaniu biletu  skorzystać z dodatkowych usług, jak na przykład wykupienie ubezpieczenia podróżnego.

Co robić na miejscu?

Będąc w Sao Paulo możesz spędzać czas tak, jak Ci się to tylko podoba. Jeśli preferujesz ruch na świeżym powietrzu i plaże – do wybrzeża Oceanu Atlantyckiego możesz dostać się w krótkim czasie. Samo miasto oferuje park Ibirapuera, który spodoba się zarówno ludziom aktywnym, jak i preferującym odpoczynek na łonie natury, liczne miejsca historyczne i ciekawą architekturę, a także wiele katedr, kościołów i pomników. W mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Nie sposób tam się nudzić!

Materiały prasowe

Share