Brwi idealne na dłużej – jak to zrobić?

Wykonywanie codziennie makijażu brwi wymaga czasu i cierpliwości, by finalny ich wygląd odpowiadał naszym oczekiwaniom. Do tego brwi trzeba regulować. Można jednak uprościć sobie życie i skorzystać z makijażu permanentnego. Jaką metodę warto wybrać?

Trzy zabiegi makijażu permanentnego brwi

W salonach kosmetycznych zabiegi makijażu permanentnego brwi mogą być przeprowadzane na trzy różne sposoby. Wykorzystywane są do tego takie nowoczesne techniki jak:

  • Microblading,
  • Shading,
  • Ombre.

Microblading to inaczej metoda piórkowa brwi, czyli precyzyjny zabieg, który polega na dorysowaniu brakujących włosków na skórze, co przydaje się zwłaszcza w przypadku rzadkich brwi. Dodane włoski do złudzenia przypominają naturalne. Zabieg wykonywany jest ręcznie przy użyciu specjalnego pióra z mikroostrzem, składającego się z wielu ułożonych kolejno malutkich igiełek. Microblading daje naturalny, trwały efekt, jakiego oczekuje wiele pań.

Shading to z kolei popularna metoda nazywana pudrową henną. Obejmuje ona wprowadzenie pigmentu przy użyciu specjalnego holdera oraz ostrzy. W wyniku shadingu na skórze powstają setki malutkich, bardzo delikatnych kropek, dających efekt cieniowania. Sprawiają one wrażenie, jakby skóra przy brwiach została nieco przypudrowana. Makijaż staje się dzięki temu subtelny.

Ostatnią metodą makijażu permanentnego brwi jest ombre, czyli technika pigmentacji skóry, która pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego koloru – jaśniejszego u nasady i bardziej nasyconego na końcach. Brwi stają się mocniej podkreślone, ale dalekie jest to od groteskowego efektu. Subtelny odcień daje wrażenie, jakby nałożono na nie pomadę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://estemmi.pl/makijaz-permanentny-brwi/. Estemmi Beauty Center to wyjątkowy salon kosmetologiczny i medycyny estetycznej w Warszawie.

Rozwiązanie na kompleksy związane z brwiami

Wiele pań zmaga się z nieregularną linią łuku brwiowego. Brwi mogą być zbyt wąskie, za krótkie lub zbyt rzadkie. Ciągle poprawiają swój makijaż w obawie o to, czy nie spłynął on na przykład pod wpływem deszczu. Makijaż permanentny brwi likwiduje takie problemy i sprawia, że codzienne przygotowanie się do wyjścia zajmuje mniej czasu. Taki zabieg kosmetyczny pozwala na odzyskanie naturalnego kształtu brwi, a które nadają twarzy charakteru, podkreślając przy okazji urodę kobiety.

Brwi Estemmi

Skóra po zabiegu makijażu permanentnego brwi może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, a brwi mogą wydawać się zbyt ciemne, ale po około 30 dniach, po całkowitym zagojeniu skóry, brwi uzyskają docelowy kolor i wygląd.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Planujesz zakup lub sprzedaż nieruchomości, ale boisz się ponieść dodatkowe…