Bycie pamiątką boli

Niektórzy pewnie pomyśleli, że to kolejna kampania stworzona przez WWF. Niestety nie.  Autorem plakatów jest Marcin Budziński, który przedstawił swój pomysł na obronie pracy dyplomowej. Autor przedstawił swój pomysł w gdańskim ASP, praca ta brała tez udział w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2012.

Autor przedstawia nam problem, o którym mówi się dosyć głośno w mediach, jednak nie każdy z nas jest go świadomy. Zabijamy zwierzęta od tysięcy lat dla pożywienia i dla skór, jednak  polowanie, które zaczynają być źródłem dochodów korporacji stają się już problemem. Przez ludzkie działania, świat natury ulega zmianom, które mogą być kolosalne w skutkach.

Kilka słów na ten temat od autora :

Zwierzęta polują na siebie nawzajem, robią to by przetrwać i ludzie również. Takie prawo natury. Sęk w tym, że to nie jest problem. Te plakaty mówią o zabijaniu z innych powodów. Dla dóbr materialnych w postaci np. biżuterii i gadżetów. Zwierzęta się tak nie zachowują. Czy niedźwiedź ozdabia sobie jaskinię porożem upolowanego jelenia? Słoń robi sobie biżuterię z pazurów jakiegoś drapieżnika. To jest ludzkie zachowanie. Moim zdaniem te zwierzęta giną bez sensu. To nie jest zabijanie dla przetrwania i nie trzeba być ekologiem, żeby próbować to zrozumieć. Te kreacje to mój bunt przeciw takiemu postępowaniu. Każdy może mieć jednak swój własny pogląd i ok.

Co sądzicie o takim przedstawieniu problemu, jakim jest zabijanie zwierząt ?

WWF-Bag WWF-Clothes-1 WWF-Jewelry-1

zdjecie skóra WWF-Jewelry-2 WWF-Trophy-1 WWF-Trophy-2

 

Share