Cebulki kwiatów sadzone jesienią – jak wybrać?

Jesień to wspaniały czas na sadzenie cebulek kwiatów, które będą kwitnąć wiosną. Ogromna liczba gatunków i odmian o różnorodnej kolorystyce, a także terminie kwitnienia może przyprawiać o zawrót głowy. Nie wyobrażasz sobie ogrodu bez bylin? Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu roślin bulwiastych? Sprawdź, jak wybrać cebulki kwiatów sadzonych jesienią.

Popularne cebulki kwiatów sadzone jesienią

Kwiaty bulwiaste to grupa roślin, których pojawienie się symbolizuje zbliżające się nadejście wiosny. Oto najbardziej popularne cebulki kwiatów sadzone jesienią.

1. Tulipany

Należą do najczęściej spotykanych roślin cebulowych w przydomowych ogrodach. Poszczególne odmiany różnią się między sobą wysokością, kolorem i wielkością kwiatostanu. Do najczęściej wybieranych należą Purple Prince, Novi Sun czy Margaritta, które można znaleźć między innymi w sklepie online https://sadzimycebulki.pl/. Tulipany lubią słoneczne stanowiska, żyzną i wilgotną glebę, najlepiej odczynie obojętnym.

2. Krokusy

Urzekają wspaniałymi kolorami i delikatnymi kwiatami. Większość odmian ma barwę fioletową, chociaż można spotkać także krokusy białe, żółte lub dwukolorowe.  Szafran najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Gleba powinna być bogata w próchnicę, żyzna i dość wilgotna. Krokusy świetnie prezentują się w ogródkach skalnych.

Cebulki kwiatów sadzone jesienią

Jak wybrać cebulki kwiatów sadzonych jesienią?

Aby kwiaty cebulowe pięknie kwitły i zdobiły wiosenny ogród, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach podczas zakupu bulw. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze cebulek kwiatów sadzonych jesienią.

1. Wielkość cebulek

Bulwy do sadzenia powinny być dorodne. Tylko takie okazy mają sporo materiału zapasowego, który pozwoli roślinom rozwinąć i kwitnąć.

2. Stan cebulek

Cebulki kwiatów sadzonych jesienią muszą być najwyższej jakości. Wybieraj jedynie zdrowe, jędrne i twarde egzemplarze, które nie mają uszkodzeń, plam i przebarwień. Bulwy nie mogą mieć także żadnych oznak pleśnienia i nalotów. Okazy powinny znajdować się w stanie spoczynku.

3. Stan opakowania

Podczas zakupu zwróć uwagę na stan opakowania, w których znajdują się cebulki. Jeśli pudełko lub woreczek mają wyblakłe etykiety, oznacza to, że były wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych bądź długo zalegały u producenta.

4. Kraj pochodzenia cebulek

Podczas wyboru sprawdź, skąd pochodzi producent cebulek. Do sadzenia wybieraj tylko takie okazy, które produkowane są w krajach o warunkach klimatycznych zbliżonych do polskich.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kuchnia to pomieszczenie, obok którego z pewnością na etapie projektowania…