Centrum Urody La Mona

W Centrum Urody La Mona  proponują szeroką gamę zabiegów odmładzających, upiększających, oraz poprawiających samopoczucie. Przeprowadzane są na sprawdzonych i bezpiecznych kosmetykach, w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Miła i profesjonalna obsługa oraz indywidualne podeście do każdego naszego klienta jest źródłem rewelacyjnej atmosfer , a co za tym idzie lepszych efektów leczniczych.  Zapraszamy do Wrocławia!

Co oznacza, skąd pochodzi nazwa La Mona ?

Nazwę wymyśliła moja 4-letnia córeczka. Któregoś pięknego dnia powiedziała mi o swojej inspiracji, o swoim pomyśle. Pomyślałam, dlaczego nie? I tak już zostało.

Co La Mona może zaoferować swoim klientom ?

Na początku staram się dowiedzieć jak najwięcej o osobie, która odwiedza Centrum. Chce się dowiedzieć jak najwięcej o jej potrzebach i wymaganiach. To czego oczekuje jest bardzo ważne, aby sprawić jak największy komfort i satysfakcję klientce czy klientowi. Przeprowadzam też, wywiad dotyczący stanu zdrowia. Pytam o pierwszą miesiączkę, jaki ma dyskomfort, kiedy ostatni raz był wykonywany zabieg i jaki był to zabieg itp. Wszystkie te pytania, pozwolą mi dokładnie określić co mogę zaproponować, tak aby dana osoba była zadowolona i usatysfakcjonowana.
W La Mona zajmujemy się przede wszystkim skórą twarzy, dłoni czy stóp. Zajmuje się całym ciałem.Oferujemy w większości zabiegi pielęgnacyjne, mikrodermabrazje, peelingi kawitacyjne oraz mezoterapia bezigłowa.

to

jasne

Co to jest mezoterapia bezigłowa ?

Jest to jeden z najlepszych zabiegów oferowanych przez Centrum Urody La Mona. Od kilku lat bije rekordy popularności nie tylko w Polsce ale i na świecie. Zabieg ten pomaga przedostać się składnikom odżywczym do skóry właściwej. Lek jest wprowadzany za pomocą dwóch prądów: stałych i zmiennych. Najczęściej dostarczamy witaminę C czy kwas hialuronowy. Mezoterapia redukuje ból np. stawów. Klientki, które maja problem z owłosieniem, także mogą skorzystać z tej metody, ponieważ zabieg ten pobudza nowe cebulki włosów do życia.

Czy zabieg ten powoduje dyskomfort albo specyficzny ból ?

Raczej nie. Jednak wszystko zależy od tego jaki mamy opór, każdy człowiek ma indywidualny opór. Zabieg może powodować lekki dyskomfort jak uczucie ciepła na twarzy czy metaliczny smak w ustach.

Czym różni się mezoterapia bezigłowa od igłowej ?

Nie ma praktyczniej żadnej różnicy w osiąganych rezultatach. Różni się tylko czas oczekiwania na efekt. Przy mezoterapii bezigłowej na efekt trzeba poczekać kilka dni. Przy metodzie bezigłowej nie ma nacięcia skóry, dzięki czemu klienci nie są narażeni na różne infekcje. Jest to bardzo sterylny zabieg. Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które trwa kilka dni.

Mamy już wyczekiwaną wiosnę. Po długiej zimie nasza skóra jest wysuszona, sucha, nie wygląda atrakcyjnie. Czy polecisz jakiś zabieg, który przywróci blask naszej skórze w okresie przesilenia wiosennego ?

Jeśli chodzi o natychmiastowe zabiegi to polecam peeling kawitacyjny, który złuszcza i oczyszcza naskórek. Kwasy, też są świetnym rozwiązaniem w tym okresie, na przywrócenie promienistego wyglądu skórze. Kwasy wymagają serii powtórzeń, aby efekt był jak najlepszy. Kwasy mogą być glikolowe i migdałowe. Migdałowe są bardzo lekkie, subtelniejsze. Kwas glikolowy jest dużo mocniejszy i może powodować pewien dyskomfort. Zabiegi te wymagają samodyscypliny. Trzeba zdać sobie sprawę, że na rezultaty czeka się kilka dni, nie możemy chodzić do solarium, najlepiej zakładać bloker i pić dużo wody.

Co to jest bloker ?
Bloker jest to krem przeciwsłoneczny, z odpowiednimi filtrami. Dzięki temu promienie słoneczne nie dostają się do naszego naskórka. Kremy dostępne są też w naszym centrum Urody La Mona. Pamiętajmy o tym aby pić dużo wody, po zabiegach.

Co możesz polecić przyszłej Pannie Młodej, jakie zabiegi sprawią że w dniu ślubu będzie wyglądać bajecznie ?

Najlepiej, aby Panna Młoda skontaktowała się z nami kilka tygodni a nawet 3-4 miesiące wcześniej. Wtedy efekty będą dużo lepsze. Niektóre zabiegi potrzebują powtórzeń, wszystko też zależy od indywidualnych potrzeb klientki. Niektóre potrzebują małej pomocy inne znacznie większej. Wiele Panien Młodych skupia się na makijażu i paznokciach, a zapominają o twarzy. Zapominają tez o dłoniach, które codziennie pracują i są narażone na różne szkodliwe czynniki. W tym dniu każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo i pięknie, dlatego najlepiej zadbać o skórę całego ciała dużo wcześniej. Polecam, egzotyczny manicure Spa na bazie kokosa. Peeling, maseczka, parafina oraz masaż dłoni. Oczywiście polecamy peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję oraz kwasy jeśli jest odpowiednia pora, czyli jednak kilka tygodni przed ślubem. Mogę też zaproponować algi, maski kremowe, mnóstwo przeróżnych metod, które pozwolą czuć się wyjątkowo pięknie.

Jesteś kosmetologiem, na czym polega Twoja praca ?

Moja praca różni się od dermatologa. Jestem kosmetyczką z troszkę większymi możliwościami, jednak nigdy nie wychodzę po zagranice swoich możliwości i kompetencji zawodowych. Mogę doradzić, zaproponować wizytę u dermatologa jeśli zauważę taką konieczność. W gabinecie nie ma lasera, uważam że jest to praca dermatologa.

Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do wykonywania zabiegów ?

Rozrusznik serca, epilepsja, ciąża, nadciśnienie i wiele inny potrafi określić. Dlatego tak ważny jest wstępny wywiad kosmetyczny , który pomoże mi określić, jaką metodę mogę wykorzystać dla danej osoby, aby spełnić jej oczekiwania.

Czym powinniśmy się kierować wybierając gabinet kosmetyczny ?

Na początku warto sprawdzić czystość i sterylność pomieszczenia. Może być piękny wystrój, ale z czystością może być różnie. Czy kosmetyczka, posiada fartuch oraz obuwie zmienne najlepiej na płaskiej podeszwie. Komfort klientów jest najważniejszy, a stukanie obcasem nie pozwala się odprężyć i wyciszyć. Dobra kosmetyczka ma też krótkie, ładnie zadbane paznokcie, nie ma dużo biżuterii, jest skromna i zadbana. Włosy powinny być spięte lub krótko ścienne. Ważna jest higiena oraz kultura osobista.559924_615294338496154_878687958_n

Co powinny zawierać kosmetyki w okresie wiosny, jakie preparaty powinnyśmy wybierać ?

Najważniejsze jest nawilżenie, nawet cera tłusta. Kwas hialuro     nowy, kolagen to są składniki w tym okresie bardzo ważne. W okresie wiosny, jak i całego roku należy pamiętać o płynach, pić sporo wody niegazowanej nawet 7 szklanek dziennie. Ważna jest także odpowiednia dieta, bogata w witaminy i mikroelementy. Nie zapominajmy także o śnie. 8 godzin zdrowego snu, odpręża, regeneruje cały organizm, uspokaja go i dodaje energii i siły.

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne. Co możesz im zaoferować ?

Bardzo dużo mężczyzn korzysta z oczyszczania twarzy. Mężczyźni maja całkowicie inną skórę od naszej, potrzebują innych składników i innej pielęgnacji. Wielu mężczyzn zapomina o stopach, szczególnie w momencie kiedy robi się ciepło i zakładają japonki. Pedicure paznokci, oraz zabiegi na piętę. Mężczyźnie trzeba też odpowiednio pokazać zainteresowanie, zapewnić mu komfort. Wielu mężczyzn, w przeciwieństwie do kobiet czuje się speszonych.

Z dermokosmetologiem Agatą Dyk rozmawiała Ewelina Goczling

481690_559570580735197_1514780051_n
188570_559571057401816_123719290_n
Share