Christian Dior By Raf Simons

Sobotniego wieczoru w Monako, Morze Śródziemne było naturalnym tłem dla kolekcji Resort 2014 Rafa Simonsa dla domu mody Dior. Zdawało się niejako odzwierciedlać to, co działo się na wybiegu: subtelność, delikatność i lekkość.

 CHRISTIAN DIOR BY RAF SIMONS – KOLEKCJA RESORT 2014

Cała idea projektów belgijskiego projektanta wyraża się właśnie w bajecznej grze z przejrzystością i warstwami materiałów. Niebanalne połączenia stwarzają możliwości różnorakiej interpretacji i dowolności w tworzeniu niezwykłych stylizacji. Kolekcja jest bogata w kontrasty i zaskakująca. Dominują pastelowe barwy takie jak biel, cytryna czy pudrowy róż.

Za przykład może tu posłużyć różowa, jedwabna sukienka odsłaniająca metalicznie połyskującą, bawełnianą bieliznę, czy chociażby tak samo odsłaniający bieliznę granatowo-koralowy, koronkowy płaszczyk.

„Dwa podstawowe pomysły, na których się skupiłem, to koronka i pojęcie energii. Z koronkami nie pracowałem nigdy wcześniej, dlatego też jest to dla mnie prawdziwe wyzwanie. Chciałem w dodatku trochę zmienić percepcję tego materiału tak, by tym razem nie był romantyczny, historyczny czy staromodny, ale lekki, zabawny i nowoczesny” – wyjaśnia dyrektor kreatywny francuskiego domu mody.

Kolekcja składa się z 59 stylizacji i wydaje się bardziej odważna oraz spójna niż dotychczasowe projekty Simonsa dla Diora.

Luksusowy Hôtel de Paris z okazji pokazu odwiedziły m. in. Marion Cotillard i Jessica Biel. Nie brakowało również przedstawicieli arystokracji – księcia Alberta i księżniczki Charlene.

 Justyna Witkowska

Fot.

www.vogue.com/fashion-week/resort-2014/christian-dior/review/#/collection/runway/resort-2014/christian-dior/1/

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dwie nowe stylizacje Roselieeve neonowa i słodka spódniczka. Która Wam…